Re: Re: Co se stane, až zásoby sovětských motorů Američanům dojdou?

Vasiľ | 14.01.2014

Našiel som si miesto pristátia Čínskeho robota na Mesiaci. Najbližšie k nemu je pristátie Apolla 15 ale aj to pekných pár sto kilometrov. Nepredpokladám, že by sa to vozidlo dostalo na to miesto.
Inak pozrel som si aj to, že lunochod 1 prešiel 10,5 a luchod 2 37 km - podľa Slovenskej wikipédie. Dá sa predpokladať, že lunochod 3 by prešiel ešte a viac a pri vhodnom výbere miesta pristátia by sa mohol dostať na miesto pristátia niektorej z misií Apollo.

Neviem si predstaviť, ako môže Čínsky robot vyvrátiť pristátie Američanov na Mesiaci. Veď ak to natáčali v štúdiu, tak to nerobili nejakí lojzovia v garáži za domom, ale profesionáli. Preto veľa chýb nespravili a väčšina konšpiračných argumentov rozoberajúcich snímky a filmy nemá cenu. (i keď napríklad
http://www.youtube.com/watch?v=qSvyYfk7BeQ
čas 4:10 to ma celkom dostalo)
Myslím si, že snímky mesačnej krajiny od Čínskeho robota nijako nespochybnia Americkú verziu.
Jediné čo prichádza do úvahy by boli merania radiácie a potom následné rozbory o dostatočnosti ochranných prostriedkov Amerických kozmonautov pred ňou. Predpokladám však, že:
a) Američania neboli takí hlúpi a spravili dostatočne kvalitný podvod aj v tomto smere. Ak nie, tak prečo? Nemali snáď vtedy údaje o žiarení v kozme, alebo sa niekto postaral o to, aby sa chyby spravili schválne?
b) Môžu prehlásiť, že kozmické žiarenie je veľmi premenlivé pod vplyvom slnečných cyklov a pod. teda že v čase výletov Apollo malo omnoho nižšie hodnoty, ako ich nameral Čínsky zajac.

Chcem hlavne povedať, že Čínsky zajac na kolieskach v žiadnom prípade sám osebe nemôže poslúžiť na vyvrátenie pravdivosti Americkej verzie v očiach širokej verejnosti. Na treba niekoho, kto má pod palcom médiá.

Přidat nový příspěvek