Re: Re: Re: Re: bitcoin

Hox | 02.01.2014

tu analýzu jsem zmínil z jediného důvoda, byla tam informace o držení přes 2.5 milionu bitcoinů autorem(ry) bitcoinu a ty jsi to zpochybnil. Můžu dát i link, jestli se ti chce vyvracet všechny závěry daného materiálu.

ad imitování - nechápu poznámku. Kdo psal o nepřemýšlení? Nikde jsem nepsal, že tu analýzu beru za bernou minci. Obecně výtka ale nedává smysl, je to normální způsob zpracování informací, využít existující materiály a zhodnotit pro sebe závěry. Nebo máš za to, že lze buďto nic nečíst, nebo automaticky bez přemýšlení přebírat všechno co člověk čte, a mezi tím není nic?

Níže jsi psal, že bitcoin netrpí inflací ani deflací. To neodpovídá realitě - ten proces "dělení na menší kousky" není nic jiného než deflace. U bitcoinu nemám jistotu, když to přeženu do absurda pro ilustraci, jestli si za svých N bitcoinů, za které si dnes můžu koupit třeba 1 hektar pole, zítra koupím 100 hektarů nebo 0.01. A pokud si zítra koupím více, co je to než deflace?

uplně obecně, přemýšlím jiným směrem. Je lepší pracovat na tom, ať věci jako bitcoin nejsou z principu třeba, a v Lidské společnosti třeba nejsou, nemají opodstatnění. A pokud lidstvo Lidské společnosti nedosáhne, na bitcoinu stejně nebude v důsledku záležet. Jinými slovy, věci jako bitcoin budou třeba, jen pokud věci půjdou ke dnu, v "apokalyptické" řekněme, variantě budoucnosti. Dávám přednost zabývat se tím, jak zařídit, aby věci typu bitcoin nebyly třeba obecně.

Přidat nový příspěvek