Re: Re: Re: Re: Re: Re: Každý systém ....

Pe-tri | 30.12.2013

Syntéza nového směnného prostředku je:
1.věcí společenských priorit v centralizovaných režimech, které jim dávají praktickou podobu. Vždy ji řeší ten, kdo řeší řízení společnosti na vyšších úrovních řízení (měna/finance slouží ideologii a konceptu stejně jako zákony ...). A to víme že je někdo hodně blízký GP. Takže neděláme účet (jakékoliv řešení) bez hostinského ?

nebo

2.věcí decentralizovaných aktivit zespoda, tedy řešení, která nemá GP pod kontrolou. A zde opětovně upozorňuji na potenciál kryptoměn typu bitcoin. Povrchní odmítání či chápání na úrovni Ponziho schéma je založeno na neznalosti podstaty. Umožňuje totiž řešit to co tady nikdy v historii nebylo - nepotřebnost jakéhokoliv zúčtovacího centra, bankovních účtů, emitentů, poskytovatelů úvěrů, akumulaci kapitálu atd. Kryptoměny mají potenciál být tou finanční inovací, která by sama o sobě dokázala zamávat s úrokovým konceptem GP.
Zkuste si jen představit že všechny vaše peníze (směnnou kapacitu/bohatství) máte již jednou provždy ve svých rukou (kdykoliv a kdekoliv po celé planetě likvidní) a nikdo Vám není schopen manipulovat s jejich kupní/směnnou silou a zapomeňte na hledání podkladových aktiv. To je myšlení z minulého století.

Přidat nový příspěvek