Re: Re: Re: Re: Každý systém ....

Oracle 911 | 30.12.2013

Udo dávam Vám kredit za to, že Vám ide teória plánovania/manažmentu a filozofia života, ale technológií bárs (podľa mňa) nerozumiete.

Dôvod jednoduchý, pri energomene nedostatok obeživa a tým pádom jej koniec ako medzinárodnej meny môže nastať 2 resp. 3 spôsobmi:
-dôjde ropa a plyn, resp. rapídne sa obmedzí jej dostupnosť(dačo sa prihodí napr. vojna, alebo prírodná katastrofa) a existujúce zdroje nebudú môcť vykryť pohľadávku na 100%;
-budeme nútený prejsť na decentralizované resp. menej centralizované siete;
-kombinácia týchto dvoch možností.

Ide mi o to, že pri decentralizovaných sietiach nemôžete posielať elektrickú energiu neobmedzene k spotrebiteľovi napr. z Česka do Španielska a keď sa obmedzí prístup k rope a k plynu, tak tepelné elektrárne, teplárne na ropu a plyn a doprava majú problémy (viem krajiny majú strategické zásoby, ale nerobil by som ilúzie).

Zelená energia je asi tak zelená ako český politik Čech, len podľa mena a v tomto s Vami súhlasím.

Ďalšia vec, zlatom sa dá manipulovať len keď ju máte resp. ľudia veria že ju máte a kameň úrazu je Čínsky a Ruský hlad po zlate, tieto dva subjekty vyprázdňujú sklady západniarov nevídanou rýchlosťou, dôjde západu zlato tak všelijaké fondy a banky majú 2 možnosti ako uspokojiť investorov a kupcov:
-peňažné vyrovnanie;
-dodať zlatom potiahnutý volfrám.

1. možnosť nezostane bez odozvy, hlavne keď to urobí veľký subjekt (JP Morgan Chase priznať farbu, aj napriek tomu že sú podozrenia ohľadom toho, že ráta aj prechodne uskladnené čínske zlato medzi svoje zásoby) a potom sa budú diať veci.
2. možnosť je tiež nebezpečná v tom, že spustí nevídanú lavínu lavínu hromadných trestných žalôb u súkromných subjektov alebo Čínsku odozvu, keď nákupca bol v zamestnaní Číňanov či kombináciu týchto dvoch.

Přidat nový příspěvek