Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: asi prvy krat drzim polisom palce

taurus | 26.12.2013

Ahoj Lux.
Díky za dovysvětlení slova "škriatok", jestli jsem správně pochopil, tak je to skřítek. Mohlo mě to napadnout, je to velmi podobné češtině.:)

Souhlasím se vším, co jsi napsal. Ale na jednu věc jsi zapomněl - "slučaj,bog izobretatělj" - odsud (i když je to trochu o něčěm jiném):

"О сколько нам открытий чудных
Готовят просвещенья дух
И Опыт, [сын] ошибок трудных,
И Гений, [парадоксов] друг,
[И Случай, бог изобретатель"

Také si nemyslím, že by na něco takového, jako "energorubl", přišli "agenti cizího vlívu" v Dumě.
Ale ví o něm Putin, vědí i stranické špíčky v Číně a jiných zemích. Budou chtít položit dolar a zbavit se vlívu GP, udělají to. Nemusí to být hned celosvětově, stačí, aby to vzníklo v pár regiónéch...
A potom, jak se mi zdá, Putin začal "Mnichovskou řeč", ale ještě jí nedokončil. Logickým završením této řeči by bylo další prohlášení o mechanisméch, které dovolují, aby jeden národ parazitoval na zbytku světa. A on už něco takového prohlašoval (USA - země parazit), ale zatím jen v Rusku, před skupinou studentů.
Možná se mýlím a příliš spolehám na "slučaj", ale pokud by takové věci ozřejmil a navrhl řešení, tak by se o tom začalo mluvit všude, už by se to neutajilo. "Internetovou poštou" by se to rozšířilo do všech koutku světa a vzníkl by i určitý tlak na změny zespoda.
Nu není to hezký?:)
Osobností v historií vždy měly svoje místo. A tam i logika i znalost DVTR může selhat. Přiklad - Stalin. Koho by mohlo napadnout, že zhatí "takový krásný scénař" od GP (ani oni to nemohli předpovědět)? nebo Minin s Požarským, či Ivan Grozný?
Zkus ve své, jinák velmi hezké a zralé logické úvaze, ponechat malínké místo pro "providěnije" nebo "slučaj". který se už třeba zrodil v něčí hlavě a jen čeká na vhodnou příležitost, aby nás překvapil.:)

Měj se hezky.

Přidat nový příspěvek