Re: Re: GP

Lux | 19.12.2013



Ak to vyznelo ako hodnotenie celej osoby, ktorý si vybral netradičné meno Františka, tak to musím korigovať.
Vieme predsa, že v každom jedincovi sú zakódované dobré ľudské vlastnosti, ktorými výrazne predčí priemer populusu a tu ani Bergoglio nebude výnimkou. Ak to preženiem do extrému, tak aj viacerých masových vrahov okolie hodnotilo ako milých, pozoruhodných a láskavých ľudí. Len im občas v niečom, ako zvykneš písať, "ustrelilo dekel".
Aj Adofino s úsmevom hladkal blonďavé hlavičky germánskych detičiek a pre mnohých to bol "dobrej strejda" a kde to nakoniec viedlo. Aj on sa u medeálnych čaro-dej-níkov stal Mužom roka..:)


V podstate som mal na mysli, do akej miery môže strom, ktorý má skoro od prvopočiatkov nainfikované mnohé parazitické choroby, prinášať pre ľudstvo zdravé a plnohodnotné plody ?

Kardinál Tarcisio Bertone (bývalý 2. muž "Svätej" stolice - príznačný názov..:-) ) nedávno: "Vatikán je plný zmijí a udavačov".
Aj keď on ma tiež mnohé za ušami..

K tomu "skrytá" túžba po moci a ovládaní ovečiek, honba za majetkami, boj o moc, finančné škandály, mnohé investície spojené s trochu inou mafiou, s prostitúciou rôzneho druhu, alkoholom, zábavným a masmediálnym priemyslom atď., rôzne psychické úchylky a deviácie, napojenia na rôzne globálne klany a administratívy mnohých štátov...

Ja chápem, že si kresťansky vychovaný chlapec (ako ináč aj ja) a túžiš po návrate k rannej forme kresťanstva.
Ale otázne je, či je vôbec to celé predogmatizované sektárske učenia možné vôbec reformovať a pomerne bezbolestne previezť ovečky cez rozbúrený oceán, aby sa loď úplne neprevrhla a nepotopila celú posádku.
Veď najlepšia špionážna služba sveta musí vedieť o KSB, ako aj o iných skutočnostiach starostlivo uzamknutých vo vatikánskych katakombách, min. v určitej kardinálskej a arcibiskupskej verchuške.
Je možné vyčistiť ten augiášov chliev, alebo ovečky postupne budú musieť ten chlievik sami opustiť?
Prečo hierarchia vytrvalo mlčí, spriada rôzné intrigy a pavučiny a nepustí určité "menej škodlivé" in-formácie medzi plebs, aby sa ten dostal viac do obrazu ? Čo môžu stratiť okrem bezcenného života, ktorý oddali svojmu bohu?
Veď : "Koho pán boh miluje, toho krížom navštevuje."

Ale aspoň, že máme za chvíľu ďalšie Vianoce s jezuliatkom v betleheme a niekde príde aj Santa Claus.
Do SR už prišla v predstihu a s úsmevom "vyvolená" Klausová (Václava riadila celkom dobre)..:-)


Přidat nový příspěvek