Re: Re: Re: Re: asi prvy krat drzim polisom palce

taurus | 18.12.2013

Ahoj Lux a Udo.
Dělate chybu, že se občas nepodívate do diskuze. Probírají se tam zajímavé aktuality z Ruska. Zrovna dnes jsem tam napsal krátkou analýzu k současnému dění. Zde v článcích se všechno neobjeví a ani neprobere a děje se toho tolik, že jeden nestačí sledovat.

V otázce Ukrajiny a Ruska, nu nevím, možná se mylíte...
Janukovič, předtím,než jel do Číny, byl nekolikrát v Rusku. Jezdil tam každý týden a jednal s Putinym několik hodin, jednou až 7.
Proto také odmítl podepsát asociační dohodu. Jenomže, dokud "nedostal" Majdan, tak jeho jednání s Putinym bylo v klíči - dejte nám peníze nebo nás ztrátíte. Když se svojí pozicí u Putina neuspěl, tak se pokusil něco vytřískat z Číny - bez nějakých hmatatelných výsledku. Dnes se ten "ztrácený syn" znovu navrátil k "otcovi" a byl podepsán balík dohod, který pomůže Ukrajině dostat se z kríze.

S tou "svobodnou Ukrajinou" to bylo jen rejpnutí do toho imaginarního studenta, kdy jsem se snažil přizpůsobit odpověď míře jeho chápání, nic jiného v tom nehledejte.:)

A jak je to na Ukrajině prohnílý, vím z úst nejpovolanějších. Jenže dnes si nemůžeme dovolit ztrácet ruské (slovánské) lidí a čekat, až nastudují (pochopí KSB), prostě na to už není čas, budou se učit za pochodu a ani právo na omyl (pokus) už není. Situace je natolik vážná a svět stojí před takovou katastrofou, že v neblížších třech měsicích otázka ani neleží v rovině - která koncepce zvítězí.

Ještě k tomu, jaké housle dnes hraje Rusko...Můj názor, že v otázce konceptuální, hraje první. I velká Čína jde v závěsu, o Americe ani nemluvím. A to ani nemá níc společného s jejích ekonomickou sílou.

Přidat nový příspěvek