S dovolením - dva podněty do poly-tandemu

Pe-tri | 13.12.2013

1. Zdá se ,že problematika matricového řízení je klíčovým tématem, ve kterém se popisuje utajovaný modus operandi GPP založený na záměně chybných základních filosoficko-fyzikálních kategorií Hmota/Energie/Čas/Prostor - neumožňujících tvorbu řídících matric (egregorů) za správné kategorie Matérie/In-formace/Míra, tuto egregoriální tvorbu stále (pro mne v pojmech Ksb) tajuplným procesem s-trojováním umožňující. Pro mne je toto s-trojování přesněji pochopitelné např. právě v biblických pojmech (viz. níže můj druhý podnět) křest a křesání v tzv. pašijovém procesu vykřesávání osvobozujícího slova poznání - všimněme si, že i zde rovněž vystupují tři (tajuplné to číslo:) nezbytné komponenty. Tohle je gnostické vysvětlení na úrovni filosofického chápání světa. Není potom vysvětlování MIM s-trojování coby zákeřná egregoriální tvorba dav i jedince ovládajících matric "pouze" sociologickou aplikací obecnějšího principu ? Lze jej - tento obecnější princip formulovat ? Pokud ano, pokusme se o to. Na základě takovéto obecnější definice bychom pal měli být schopni si oborové aplikace obecně identifikované a následně popsané zákonitosti promýšlet sami. Takže to je můj první podnět - pokusit se zformulovat s-trojovací koncept MIM o kousek obecněji.

2. A nyní opět ještě něco k pojmu biblická koncepce GPP. Nemohu si pomoci, ale explicitní tvrzení, že právě "bible je konceptem samořízení tzv. západní civilizace" není IMHO úplně v pořádku/šťastné, nemá tu správnou či přesnou vypovídací hodnotu. Samozřejmě chápu jak to autoři myslí a výběrem z nepřeberného množství zavádějících pasáží dokládají protilidovou orientaci bible, OK, jenže současně je možné z bible citovat i mnoho a mnoho opačných, proti GPP tvrzení. V tomto smyslu považuji za kontraproduktivní, udělat si z bible frontmana ilustrace GPP působení. Bible prostě je konceptuální směsicí obou diskutovaných koncepcí (biblické a alternativní), je to jakýsi skutečně silně matoucí, historický kompromis či slepenec. Ale právě v tomto smyslu není vůbec od věci bibli chápat jako pracovní manuál vhodný pro studium jednání GPP (už samotná dichotomie patří mezi nástroje GPP často používané). Proto bych se spíše přikláněl k propracování jakéhosi vysvětlujícího úvodu k pojmu bible, aby nedocházelo k jejímu automatickému, až nekritickému odmítání (vylévání vaničky i s dítětem). Podobně jako se svého času vedla diskuse o publikování Adolfkova boje. Ty ideje je potřeba znát, ale ve správném světle - kontextu, nějakým zasvěceným úvodem navozeném. Roste s tím přímo úměrně obecná i in-divi-duální (množství s Bohem komu-niku-jících, vítězné dvojice tvořících:) míra chápání naší dnešní reality. A to je můj druhý podnět - případně se pokusit zformulovat jakýsi vysvětlující úvod k pojmu biblická koncepce, reflektující výše nastíněné biblické dichotomie.
P.

Přidat nový příspěvek