Re: Prosba k spôsobu znalejším

udo | 05.12.2013

Áno čas pracuje pre Človeka. Súhlas.

re:Antropie
Neviem,či by som KSB na hlbšej úrovni označil za antropický model.
V ponímaní DVTR je práve zohľadnená možnosť, štatisticky vysoká pravdepodobnosť existencie iných foriem "života" a socio-fyzikálnych javov ZATIAĽ pre nás nepoznaných.
Ak by som sa snažil vaše vyjadrenie nejako pozitívne interpretovať, by som teda skôr videl daný model ako významne rozšírenú antropiu vo všeobecnosti nefixovanú LEN na Človeka.

re: "generovánie", skladovani a distribúcia prenosu miery=formy. T.j.In-Formácia.
Podľa tohoto Vášho vyjadrenia sa mi skôr zdá, že ste si publikácie MIM a hlavne DVTR asi moc nečítal, alebo možno len zatiaľ moc nespracoval.
Inak by ste vedeli, že hmota ako taká bez miery(formy) a jej zmeny (in-formácie) neexistuje. Veď existenciu bez nejakých miernych(merateľných) charakteristík si ani nemožno predstaviť. Zrovna tak neexistuje myšlienka bez nosiča(tzv. matério-energie). Zrovna tak teda nemôžete oddeliť energiu od hmoty.. vlnu od častice.
HNR vygeneroval v hlbšom zmysle mozaiku BLOKu(skladačku) a nie klbko, kukla(lat.con-glomus).

Pôvodný tzv. antropický pohľad totiž operuje s človekom skôr ako s reprezentantom s-trojenia s najväčším negenetickým potenciálom.
To vidím(a nie len ja) celkovo ako veľmi problematické, obmedzené tvrdenie z hľadiska supersystémového modelovania.

Re:Jung, Platón, Hermes, Torzné polia
Jung? Neviem..V čom mal pravdu a v čom pod(?)vedome klamal?
Oddaný nasledovník nebezpečného sociopata a narkomana Freuda? Rozhodne nejde o autority a nejako zvlášť chápavé(lat. in-t-eli-gentio) osoby. Isto bolo aj v danej oblasti mnoho múdrejších. Skôr je obligátna otázka, prečo boli cielene systematicky médiami a tzv.komisiami programovo stereotypne propagovaní práve takí depriváti?..ostatne ako aj inokedy..
Áno, máme hodnotiť činy,ale čo s vysloveným skôr úchylákom?
Tie jeho "komplexy"(Oidipu, Elektra..) je takmer nemožné si selským umom pozitívne interpretovať.Keď sa niekto snaží presadiť úchylku ako normu, ako ho možno považovať za vedca?
Archetypy sú tiež len hrubo manipulatívne zavádzajúcou(schválne dezinformačne akcentovanou) podmnožinou stereotypov(e-mocných modulov kolektívno-individuálneho podvedomia).
Toľko k príkladom niektorých výhrad spomenutej adeolínie..

Samozrejme pozitíva na zakrytie toho svinstva by sme isto našli tiež mnohé. Tak, ako aj v marxizme, biblíi a iných podobných ideológiách, derivátoch rovnakého otrokársko-(j)elitárneho konceptu..jeho reštartov, reloadov, ex-portov..

Platóna, jeho vzdelanie a pravdepodobnú rolu v globálnom dejinnom procese sme rozoberali často aj na Zvedavcovi.
Podobne aj iných propagovaných mysliteľov. Jeho prínos a "nános".
Treba však, ta, ako aj u iných časovo signifikanytnejších(významnejších) odstupoch rozlišovať aj Platóna, ako človeka a okolo neho Ni(e)kým vytváraný interpretačný mýtus.

O princípoch tzv. Hermeneutiky a metodológie dehermeneutizácie "trojmocných" sa taktiež asi nebudem opakovať.

Torzné polia sú zaujímavý model, pokus o vyzvetlenie objektívnych javov, no bol by som opatrný s možným pokĺznutím do ezo-exo sveta. Tiež viď staršie diskusie na tému aj pod mojim nikom napr. na zvedavec.org

re: evolúcia
Ak ste čítali uvedené publikácie, ide asi znova o nedorozumenie.
Ak ste ich vôbec nečítali..Nič v zlom..Sám viem Peter, že je to nie vždy ľahké..prehodnocovať vlastné stereotypy..emócie..

Evolúcia je trojjediná a Boh je v tomto zmysle samozrejme evolucionista.. Niet cesty späť. Energia je hmota a hmota je energia. Viete si azda predstaviť "čistú energiu" bez hmoty?
Hoďte kameň do vody.
Následne skúste oddeliť vzniknuté vlny od tej častice..,
alebo skúste oddeliť teplo od ľadu, ktorý roztopilo.
Je to absurdné. Vidíte na čom je postavená, zabetónované smerovka slepej uličky našej západnej "vedy"?
Prečo sa fyzika točí okolo Médeinej chyméry Big Bangu?
Prečo ten seriál a iné sprostosti vtĺkajú "nenásilnou" formou deckám do lebiek?

Podobne ako tzv.náboženstvá: Rozdelenie na 1.Duch a 2.Telo, Počiatok stvorenia.. a podobné debilizačné systémové min. cca.4500 rokov staré stereotypy.
4 mocný Amon-Ra chrámov šera a jeho podoby Net, Nef, Pašt a Sebek. Hmota, Energia, Čas a priestor. Pozrime sa teda, kde je ten chudák šakal, strážca púšte mysle, oázy Trismegista pre vyvôlených zakopaný..Vyzerá, že odtiaľ ide ten puch..
Chápete?

Energia je predsa prechodný udržateľný stav hmoty. V tom mal ten tiež trocha cvok Ajnštajn zčasti pravdu. neviem, kam by inak došiel bez svojej veľmi nadanej ženy.. Tak aj s pojmom časo-priestor (aj keď v mnohom jeho interpréti klamali, klamú). Dnes ide vše-obecne o kategóriu(hraničný zovšeobecňujúci pojem) MIERA spolu s ostatnými veličinami.

Keďže sú veličiny stále v pohybe, t.j. žiadna hodnota danej veličiny(miery) neostáva nikdy konštantná v konkrétnej vybranej forme hmoty, ale podlieha vplyvom prostredia(nezávislosti v tomto zmysle niet), sa subjektívne vybraný súbor(vektor, matica, tenzor) MIER(Forma) volá pojmom In-Formácia. Ide o tok príslušných mier.
Nie je možné oddeliť ju od matérie. Alebo si viete predstaviť hmotu, pole, bez jeho informačných, miernych charakteristík?
Bezforemnú, beztvarú hmotu en bloc, alebo matériu, pole bez kontinuálnej trans-formácie?
Ja teda nie.

Kameň, galaxia, atóm, človek..všetko má svoju frekvenciu in-formačnej obnovy. Keď ich porovnáme, získame tzv."čas". SUBJEKTÍVNE. No vybrať tzv.sekundu, zlomo nejakej lokálnej astronomickej frekvencie ako objektívnu kategóriu, etalón? To nie je zrovna vedecký prístup odkazu "doby Ajnštajna", či?

Skúste si predstaviť Mieru(Formu) ako infinitesimálny(nekonečne malý) výsek procesu In-Formácie existencie. T.j.hmoty, matérie, poľa, energie..alebo ako chcete..ide vždy o to isté.
Niet predsa bezobrazných vecí..
Samozrejme Boh nie je vec, ak chápete.

Ok, Dik.
u.

Přidat nový příspěvek