Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba k spôsobu znalejším

Petr | 05.12.2013

Naprosto rozumím co píšete a souhlasím. Teď ale budu v úvahách chvíli mimo (bohulibý) potenciál Ksb vůči civilizačnímu stavu světa (restrukturalizace lidského stavu běžné populace).

Myslím, že nikdo nechceme udělat chybu těch mnichů co přepisují svaté knihy z kopií a nikoliv originálu (teď už nevím kde to bylo zmíněno) tedy udělat chybu hned na začátku (stavět na písku) a pak se divit. Osobně vůbec nezpochybňuji imanentní existenci vztahu člověk-Bůh/HNR/Otec v našem universu, jenže jedna věc je subjektivní vnímání a druhá objektivní.
Jinak řečeno, anatropický princip zůstává axiomem i u Ksb. Předpokládal jsem to, jen jsem si řekl, že by to stálo za prodiskutování.
Další okruh věcí, nad kterými bádám (silné slovo:), je otázka (Ksb mi ji pomohlo zformulovat) o formě/podobě v jaké jsou (nejen) řídící in-formace vertikálně, inter-systémově generovány, skladovány a distribuovány. V jaké podobě vygeneroval HNR své, na počátku (velký třesk/restart) stojící vše-tvůrčí Logos/řídící in-formace/myšlenky, když vidíme/poznáváme, co za ohromující, objektivně existující (to akceptuji) konglomerát z toho vykvasil (kam se hrabe DNA) ?
Jak se formálně transformuje průchodem pyramidy řídících struktur ? V jaké podobě jsou dostupné lidské civilizaci - Jungovy archetypy ? Platónovy ideje ? Hermovy klíče ? Torzní pole ? Vždyť právě ony by měly objektivně dosvědčit to, že jsme dítětem - ne? Je toho mnoho co ještě nevíme (já tedy určitě) a do toho ty falzifikáty od GPP.
Např. jde-li kosmická evoluce směrem od in-formace (slova) přes energie ke hmotě (vesmír se rozpíná), je nezbytné aby se "někdy" obrátila a šla opačně tedy od hmoty přes energie k informaci (návrat do království božího v podobě posloupnosti připravených/osvícených ?). Konsekvence ? No nic, budu i nadále studovat, přemýšlet a imaginovat. Proto se zajímám o filosofické hranice poznání v Ksb.
Společenský čas pracuje pro nás:)
Díky i Vám
P.

Přidat nový příspěvek