now you see me

y | 27.11.2013

alebo Iluzija obmana
Pamätáte si na ten, podľa mňa, kľúčový rozhovor medzi policajtom Dylanom (GP) a mágom Morganom Freemanom, keď ho prišiel pozrieť do väzenia?
- Toto je moja nová teória. Podľa legendy je oko ....... všade a čaká, až sa objavia skutočne veľkí mágovia, ktorí sa budú vymykať priemeru. ( Rusi?). Možno ste to boli vy (Anglosasi). Hlboko vnútri ste túžili po tom, stať sa súčasťou oka, ale nikdy ste neboli prizvaný. Takže ste sa ich pokúšali zničiť. Ale čo sa stalo namiesto toho? Naštvali ste ich.
(Mág)- To oko nie je skutočné!
- Tak mi to vysvetlite. Kto za tým všetkým stojí?
- Niekto úplne posadnutý a precízny, niekto, kto je pripravený všetko obetovať. Kto je pripravený prehrať, takže ho nikto nemôže podozrievať, pokým trik nebude na konci.
- Nechcem žiadny profil, chcem meno. Kto to je?
- Ja proste neviem kto, ale mali prístup do toho skladu a dali tam zrkadlá. Vždy o krok predo mnou a pred FBI. Je to, akoby to bol niekto...
- Zvnútra (povie Dylan, tentoraz už mimo cely, v ktorej je mág)
- Vy! Prečo?
- To je tá otázka, že áno? Máte pravdu. Ani netušíte, ako dlho som musel čakať, aby som videl tento výraz.
- Kto ste? Čo odo mňa chcete?
- Čo ja chcem? Aby ste strávili zvyšok života v tejto cele, civeli na tie mreže a premýšľali, ako ste to mohli nevidieť. Ako ste sa nechali tak zaslepiť vlastným egom, že ste boli presvedčený, že ste o 1 krok vpredu, zatiaľ čo ste boli vždy o 2 vzadu.

Přidat nový příspěvek