Re: Re: zaujetí totožnou zprávou v rozpětí 6 měsíců

taurus | 23.11.2013

Pokusím se odpovědět, jak to vidím já.
V Americe s velkými obtížemi zvedli strop státního dluhu na 3 měsíce. Všíchni chápeme, že jsou to peníze virtuální, nepodložené žádným zbožím ani prací.
Tento stav věčně trvat nemůže, protože za svoje virtuální peníze USA nakupuje reálný produkt z jiných zemí. A krom toho, díky těmto virtuálným penězům se USA ještě více - méně úspěšně vmešují do záležitostí jiných států a globální politiky.
Této zprávě, na kterou jste dál odkaz předcházelo prohlášení Číňanů, že už nebudou ukládat svoje rezervy v dolaréch, t.j. přestanou podporovat americkou ekonomiku. Dále, na burze se rozhodlo, že za juaň bude obchodovat s ropou, jako s dolarem.
V Rusku otískli článek o tom, že mezi obyvatelstvem je asi 21 mlrd. dolarů. Aby ochránili svoje občany, je upozorňuji na to, že konec dolaru se neudržitelně blíží a je třeba si vyměnit dolary za ruble. Přitom třeba dolar ani nezakážou, ale je to sygnal pro všechny, kdo ještě s dolarem počítá.

P.S. Přípravy na záměnu dolaru jinou měnou nebo měnami musí proběhnout rychle, protože je vždy riziko, že situace s příjetím rozpočtu USA může kdykoli opakovat a pokud tam zvítězí síly napojené na FED, mohou ze dne na den vyhlásit defolt, což by ve světě způsobilo velkou krízí a možná i válečný konflikt.
Takže vaše odkazy na články, bych chápal tak, že přípravy se blíží ke konci.

Přidat nový příspěvek