Re: rozkol v GP?

taurus | 28.10.2013

S Anastázií jsem se setkal před několika léty. Nabídla mi jí jedna ruská paní, silně věřící, až posedlá vírou. Přitom z jejích slov jsem pochopil, že tomu propadla teprve v Čechách. Byla to umělkyně, mela smlouvu s divadlem. Měla nějaké rodinné problémy, zřejmě proto tak snadno podléhla pravoslavné sektě. Tá paní o Anastázií mluvila se stejným nadšením a přesvědčením, jako mluvila o bohovi. A stejně, jak mě nutila, abych přišel do kostela, tak mi vnutila i tu knihu, se slovy, že i věty i slova jsou tam řazený tak, že mají léčivý účinek. No prostě básnila, asi jako tato paní:
http://www.anastasia-is-me.ru/view.php?theurl=true/true.htm
(ten web jsem našel dnes, ale je dost vypovídající, doporučuji k pochopení, jaká se z toho tvoří sekta i s božstvem v čele)
Tak jsem si tu knihu vzál domu a dokonce jí začal číst, ale...nezačetl jsem se. Banální. Asi jí tak přechválila, že skutečnost nesplnila moje očekávání.
Až po hodně dlouhém čase jsem viděl tento rozhovor se Zaznobinym
Зазнобин о Мегре Анастасия) КОБ .
http://www.youtube.com/watch?v=aQi-gjj7Gps
A na netu je spousta materiálů o této kníze a o hnutí, řekl bych sektě, s timto jménem spojené. Pokud budeš mít zájem, dávám odkaz. Podle všeho Anastázie je komerční projekt Megre nebo skupiny lidí? a to je důvod, který mě odrazuje od toho, abych se nutil do čtení této knihy dnes.
https://www.google.cz/search?sourceid=navclient&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4VASJ_cs___CZ512&q=%D0%BA%D0%BE%D0%B1+%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%8F
P.S.Doufám, že jsem žádné příznívce Anastázie svým názorem nepopudil...

Přidat nový příspěvek