Re: Pápež priamou súčasťou GPP?

Lin | 27.10.2013

Ahoj Udo,
pochopila jsem to s tím papežem jinak. V článku se píše, že NENÍ přímou součástí GP. Dle mého chápání je něco jako "církevní politik" s globální působností.
Jinak souhlasím, že se s církví cosi děje. Současný papež říká velmi neobvyklé věci. Jen nevím, zda je pouze říká nebo se je také snaží nějak uvést do praxe. Ale do té doby, dokud neodmítne české církevní restituce, bude pro mě stejným papežem, jako jeho předchůdci.
Celkově se mi článek líbí, protože rámcově zhodnocuje události posledních měsíců a při troše snahy se z něj dá i dovodit, co se může stát dál.
Co jsem pochopila (možná špatně, nevím), došlo k velmi těžké situaci ohledně Sýrie, ze které se nedalo už jen tak vycouvat. Navršené chyby, nabubřelost politiků. Přišlo mi, že se jedni tak lačně hnali za kořistí, až se najednou ocitli na minovém poli. A ta opatrnější část "smečky" pak použila Putina, aby je z té šlamastiky dostal.
Je mi jasné, že jeho "podpora" byla jen jednorázová a vztahovala se pouze k určitému cíli. Jakmile byl naplněn, zas si budou "hrát" jen mezi sebou. Zas tak daleko nejsme, aby se vzdali svých cílů a plánů a to ani z donucení (natož dobrovolně).
Putin zcela určitě nemá ještě plnou moc a vůbec nemá "vyhráno". Zatím udělal na cestě první kroky a stále hrozí, že se vrátí nebo nebude moci pokračovat. Máš pravdu, že je nadějí a možná od něj někteří očekávají až příliš mnoho. Myslím ale, že ta naděje je velmi důležitá.
Jednou jsi mi psal, co bych dělala já na nějakém takovém "místě s mocí". No... asi bych se zbláznila... :( Nejde jen o odpovědnost, jde možnosti, jak své plány uskutečnit. Jde o spolehlvost lidí kolem něj. Nemůže všechno udělat sám - i kdyby chtěl. K čemu je, že vypíše tisíc prezidentských dekretů, když zůstanou jen na papíře a do praxe se kvůli laxnosti nebo přímo sabotáži jiných vůbec nedostanou?
Jeho pozice vůbec není k závidění - je to tvrdá řehole. A já si přeju, aby mu vůle a energie vydržela co nejdéle...

Přidat nový příspěvek