Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dohoda pod stresom

udo | 21.10.2013

V podstate súhlasím.
Len nechcem prehriať polievku, aby nevykypela, keď sa už začala variť.
Áno, dav žiaľ stále čaká autoriťky.
Nechcem tu zasa len cestne, putinovsky citovať, no ako on sám povedal(či jeho speech writer "vymyslel"):
"Dnes sa nemožno zjednotiť okolo osobnosti, ale iba okolo zvolenej politickej línie"(koncepcie?!)

..a pre vyváženie stereotypov davu, viac krát spomínaný myslím A.Lincoln:
"Človeka to občas pokúša.. zahrať sa na Boha. Lepších anjelov našej prirodzenosti niekedy premôžu temné stránky a dobro vždycky(hneď) nezvíťazí. Každý má svoj kritický bod.."

Ja poukazujem len na riziko opätovného nekritického(konštruktívne) odovzdania svojho osudu do rúk iných.
Podporujme podľa vlastného gramotného uváženia to dobré na oboch stranách bez zbytočných realitu skresľujúcich emócii a vylepšujme tak jednu, ako aj druhú alternatívu. Na západe je mnoho lepšieho. Ostatne tak, ako aj na východe v inom. Nech konvergujú..KSB je tiež na danej etape len "časovo" obmedzný operačný systém a pravdepodobne prídu ďalšie, lepšie. Možno vychádzajúce z neho. Tak ako on z ľudových múdrostí a aj niektorých pozitív biblie, koránu a v(i)ed. Hľadajme a formujme ďalšie popri práci. Nezabúdajme, že KSB je open source SOS(Social operating system) s jadrom(DVTR), firewallom(Copy-left licence v úvode a ďalšie prvky), antivírusom(IPC), atď..

Rusko je veľká kultúra, mám ich celkom rád (aj skrz rodinné vzťahy), no tiež zďaleka nie sú dokonalí. Máme sa dopĺňať a vzájomne korigovať nie len ako jednotlivci, ale aj ako kultúry po celom svete.

Temno tu bude asi vždy a má motivovať k ostražitosti. Ak vznikne z KSB nedostatočne pochopené cunami, budeme mať možno ešte väčší problém. Samozrejme sa nedá sedieť na dvoch stoličkách, dvoch rozlične rýchlich a smerovaných elevátoroch, pohyblivých schodoch.

Tiež považujem KSB(DVTR) za reálnu alternatívu. No ako chcete bez existencie komunikácie In-Formovať existenciu spolocnosti? Kontakt, vzťah, ako predpoklad komunikácie dosiahnete len nájdením úrovní, na ktorých môžete s ostatnými súhlasiť. Po prebehnutí rozpoznania štandardu myslenia(adries pamäti) sa môžete pokúsiť rozšíriť vznikajúci vzájomný spoločný in-formačny modul, ak chápete.

Konštruktívna, K(a)ReATívna kritika je ako soľ každej zdravej udržateľnej koncepcie a z nej vychádzajúcich ideológii. Inak dostaneme zasa dogmu, statiku a stane sa z nej obluda, ako z biblie. Veď vieme aj, že niet statiky vo vesmíre-

Isto to myslíš dobre Taurus a robíš veľkú prácu, no skús porozmýšľať s čím by si v tomto so mnou mohol súhlasiť.
Bol by som nerád, keby sa zo sympatizantov s KSB(DVTR) stali bezbreho fascinovaní fanatici, aby nastala nejaká forma inkvizície. Premnoho pomerne dobrých filo-sofii už totiž v minulosti podľahlo takémuto tlaku. No tak aj nihilizmu, ako druhej hranici..

Vždy existuje v podobných prípadoch dilema maximálneho možného posilnenia informačnej vlny a jej súčasnej dostatočnej bezpečnosti.
Ja so nevidel, nepoznám Putina osobne, na rozdiel od niektorých ľudí, s ktorými som sa osobne stretol.

Pokiaľ viem, podporil napr. čiastočne úverovo-hypotekárnu politiku(otrokárstvo), ďalej jeho problematické mediálne kampane s tigrami, potápaním, rybami, atď..
Áno, isto, dajú sa odôvodniť odhadovanou mierou chápania populácie, marketingovými poradcami, no niekedy ide u neho aj o dosť čudné správanie.
Priznajme však zároveň, že pozitíva, vyzerá, vysoko prevažujú.
U nás je zo známych príčin tak extrémna(až sociopatická) rusofóbia, ako aj nekritická rusofília.
Možno by nebolo zlé dať pätu a hlavu na miesto a venovať sa Človeku. Na tom sa isto tiež zhodneme.

Netreba príliš strašiť KSB vo verejnom živote. Je asi dobré snažiť sa dobre pochopiť DVTR a hlavne začať uvedené technológie každý osobne skúšať, používať v praxi. Vo svojej rodinno-spoločenskej funkcii ponúkať funkčné riešenia. Ísť príkladom. Keď sa niekto spýta, prípadne mu ponúknuť základy modelovania(DVTR) a náväžné publikácie, ako možnú alternatívu dnešných systémov, čiastočne s nimi isto kompatibilnú.
Evolúcia myslenia, kultúry, miesto revolúcie.
To si ja myslím, no som tiež len človek a môžem sa samozrejme mýliť. Budem rád, keď mi povieš v čom, prečo a ako by si to riešil.

Ešte raz dik moc Tau-Rus,
čas býka už bol, neboj,
my nezmeškáme ten bus :)

Přidat nový příspěvek