Obdobná varianta s trochou nedávné historie

tesla teslič | 22.11.2013

Světová komoditní měna
je nový druh měny, ve které je realizováno propojení virtuální reality finančních měn a respektování fyzikálních zákonů přírody.
1, Úvod
2, Používané fyzikální veličiny
3, Definice pojmu a podmínky reálného užití
4, Odkaz na zdroje

1, Úvod
Čas od času je slyšet hlasy pro zavedení světové měny. Pro ustálené finanční trhy zavedení světové měny znamená radikální změnu poměrů a snahu tyto změny ovlivnit krizí nebo válkou. Světová měna umožňuje výrazné zrovnoprávnění všech lidí, neboť umožňuje cenu peněz kontrolovat pomocí kurzu. Pokud je světová měna založena na faktické existenci virtuální světové měny s možností tisku peněz nebo konta s čísly této měny, nemá smysl ji zavádět pro její nevěrohodnost. Lze ji ovlivňovat jako každou jinou měnu.
2, Používané fyzikální veličiny
Podmínka striktního propojení ekonomie a fyziky je stanovena jasnou definicí všech použitých veličin a jednotek. Pro fyzikální část měny je to používání jednotek pro stanovení množství elektrické práce vyjádřené číselnou formou a platným označením fyzikální jednotky. Pro ekonomickou část světové komoditní měny je to používání všech jednotek používaných u všech ekonomických nástrojů. Označení všech používaných jednotek musí být respektován všemi uživateli této měny.
3, Definice pojmu a podmínky užití
Světová měna musí být podložena hodnotou, která je pro každého jedince nejlépe přijatelná. Musí být podložena faktickou existencí této hodnoty a finančně směnitelná, respektovaná všemi uživateli finančních produktů. Již dříve se k tomu využívalo komodit, které pro své vlastnosti představovali pro lidi záruku návratnosti vložené práce nebo zboží. Zlato, stříbro, diamanty a další komodity tuto záruku poskytují. Všechny hmotné komodity jsou v pevném, plynném nebo kapalném skupenství. Pouze jedna mezi skupenství nepatří. Pokud je snaha zavést světovou měnu vedena skutečně pouze pro zrovnoprávnění všech uživatelů finančních produktů, potom je nutno zavést pouze světovou komoditní měnu. Pojem komoditní měna je již používán v souvislosti s komoditami hmotnými. Světová komoditní měna využívá jako záruku návratnosti vložené práce nebo zboží elektrickou energii. Elektrická energie je celosvětově obchodovatelnou a respektovanou hodnotou mezi ostatními komoditami. Její fyzikální vlastnosti určují tuto komoditu jako nejoptimálnější pro splnění jediného požadavku na světovou měnu a tím je rovnost všech lidí. Zavedením střídavé elektrické energie do finančního světa měn jako světové komoditní měny včetně její zkratky Watthodina – Wh se vytvoří možnost kontrolovat finanční produkty pomocí pevného fyzikálního bodu v moři virtuálních měn.
4, Odkaz na zdroje
http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2011090002
http://www.theguardian.com/technology/1999/nov/04/onlinesupplement
http://www.energybackedmoney.com/
http://www.activistpost.com/2013/03/electricity-as-currency-10-reasons-it.html
Světová komoditní měna
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Tato stránka byla smazána. Podrobnosti si můžete prohlédnout v níže zobrazeném seznamu provedených přesunů a smazání této stránky.
• 17. 11. 2013, 14:16 Faigl.ladislav (diskuse | příspěvky) smazal stránku Světová komoditní měna (vypršela lhůta k úpravě (info, info): a k ověření)
Ve Wikipedii dosud neexistuje stránka se jménem Světová komoditní měna.

O mně…
• Jmenuji se Ladislav Faigl a vystudoval jsem magisterský obor Geografie na katedře geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.
• Mezi mé dlouhodobé zájmy patří Izrael, židovství a geografie. Kromě zmíněného pak též medicína, psychologie, historie a politologie.
• Na Wikipedii působím od 14. března 2006 (tj. k dnešnímu dni celkem 7 let a 249 dní). Od 7. prosince 2008 zastávám na české Wikipedii funkci správce a od 1. dubna 2013 jsem pověřencem pro nominace nejlepších článků. V minulosti jsem v letech 2009 až 2010 působil jako byrokrat a ve stejném období byl členem poroty prvního kola soutěže Ceny za rozvoj české Wikipedie.
Na čem pracuji…
• Na Wikipedii se věnuji především článkům o Izraeli, a to po všech směrech (fyzická a socioekonomická geografie, dějiny, politický systém, kultura, osobnosti, armáda etc.). Mimo to přispívám i na poli židovských témat, geografie a v řadě dalších oblastí.
• Jsem imediatista, jde mi tedy o okamžitou vysokou úroveň v jakémkoli daném čase. Během svého působení na Wikipedii jsem celkem třicet tři článků dovedl do dobrých či nejlepších.
o Mezi nejlepší články se mi podařilo dostat těchto 6 článků:
 Izrael (nominace), Roztroušená skleróza (nominace), Jicchak Rabin (nominace), Golda Meirová (nominace), Chana Senešová (nominace) a Menachem Begin (nominace)
o Mezi dobré články se mi podařilo dostat těchto 27 článků:
 Tel Aviv, Ehud Barak, Benjamin Netanjahu, Jordán, Haifa, Levi Eškol, Ezer Weizman, Chajim Weizmann, Koncentrační tábor Mauthausen-Gusen, Jicchak Navon, Zalman Šazar, Ilan Ramon, Jicchak Šamir, Jicchak Ben Cvi, Efrajim Kacir, Šas, Chajim Arlozorov, Chajim Herzog, Ron Arad, Avraham Stern, Krásný Les (Petrovice), Linda Lovelace, Operace Jaro mládí, Brná (Ústí nad Labem), Masakr na letišti Lod, Operace Izotop a Joseph Merrick.

Přidat nový příspěvek