Re: Re: Re: Re: Re: kWh invariant

Hox | 28.10.2013

ok, pořád ale jedno zásadní nepochopení myšlenky z tvé strany, mám pocit: není myšleno, že když bych chtěl převést do austrálie 1.000.000 kč, musel bych tam nějak dopravit třeba 1.000.000 kwh, aby "seděl balanc". To je samozřejmě nerealitovatelné, a zdá se mi, z toho jak formuluješ výhrady, že to takhle chápeš. Prostě převedu měnový ekvivalent 1.000.000 kwh tam (wire transfer, stejně jako dnes), a tam si za to koupím co chci, třeba zaplatím 1.000.000kwh spotřebované energie TAM.
Akorát banky se promění na "utility službu" jako třeba dneska vodárny, a jejich služby budou spočívat jen v tom, technicky systém zajišťovat, tj. vedení účtu, transfery, clearingy atd. Ale nikoliv lichva a úrok z ničeho. Není důvod spojovat užitečnou část (skutečnou službu) s lichvou.
Když byl petrodolar ("byl", protože teď už to není jednoznačné), taky se při převodu na druhou stranu země nepřevážela fyzicky ropa..
Podstatu energoinvariantu chápu i takhle, na příkladu: řekněme, pro jednoduchost, že kurz koruny bude 1kč = 1kwh. Když převedu 1000 kč třeba do austrálie na AUD, v závislosti na aktuálním kurzu dostanu třeba 45,567 AUD, ale konstanta bude to, že si za to koupím opět +- 1000 Kwh (s malými odchylkami, malé fluktuace budou, to je jasné), tj. hodnota se nezmění.

Přidat nový příspěvek