Děkuju za shrnutí i prostor

Lin | 14.10.2013

Poděkuju Hoxovi za shrnutí i prostor k vyjádření. Přiznám se, že jsem volič-nevolič a k volbám nechodím, protože nemám koho volit. Jediní možní, kteří mi totiž vycházejí, jsou právě ti komunisti.
Jsem založená tak, že ctím (nejen) sociální spravedlnost a těžce nesu to, co tu máme nyní. Bezpráví, bezvládí, dravčí společnost, co jde přes mrtvoly. Žádná ze stran, co se tu angažovala, nevybočuje. Komunisti neměli nějakou kloudnou možnost se projevit, protože se stalo zvykem s nimi nespolupracovat.
Samozřejmě - mám k nim výhrady a mám zkušenosti z minulosti. Kdybych volila, byla by to obdobná volba jako u Zemana = menší zlo. Děsí mě např. Ransdorf.
Jenže...
Oni (snad) jako jediní mají sestavený program plánovitě = co udělat hned, co chvíli počká a co je na delší dobu. Mají tam prostě nějaké směřování = kam společnost vést.
Nemají jen jakési pofidérní sliby typu "zvýšíme/snížíme daně, zrušíme poplatky u doktora, přidáme důchodcům...".
To je věc, která mě zajímá = co provést (krok po kroku) a jak to provést. Ono je docela hloupé mít slogan "povedeme zemi k prosperitě" a neříct jak. Takhle už nás "vedou" skoro 25 let a pořád jsme kdesi jinde...
Když porovnám stav země od r.1948 do r. 1973 (25 let), musím konstatovat pokrok. Když porovnám zemi od r. 1989 do r. 2014, nemůžu říct totéž. Nemůžu sice porovnávat podle "na vlastní oči", ale můžu dobře porovnat r.89 a nyní. V každé větší vsi lékař, školka, škola, obchody s potravinami. Nejméně, protože bohatší obce měly vybavení víc. Dopravní obslužnost a dostupnost. Práce pro všechny a bydlení taky.
A dneska? Jsem z pohraničí a to umírá... Práce žádná, na jedno místo i 20-30 uchazečů, někde i víc. To málo, co tu je, jsou montovny a ty zneužívají vysoké nezaměstnanosti. Pár soukromých zemědělců, ale "jentaktak" k uživení. Jediné investice jsou tu do "větrníků", kterých tu má stát na 150. Stavějí je nám tu Němci, je to jejich investice, ovšem hyzdící naši krajinu.
Ve vesnicích je poměr nezaměstnaných příšerný, takže spousta kvalitních lidí (blbé slovo, nevím lepší) odešla a zbyla "náplava" a důchodci. Už tam nejezdí ani autobus a vlaky mají "zkrácené" tratě. Bují trestná činnost, navíc se naši vykukové spojují s Poláky stejného ražení a bílí domky i chalupy i za dne. V několika vesnicích už mají něco jako domobranu (hlídkují si sami jak ve dne, tak v noci), protože policajti jsou úplně k ničemu.
Je to neutěšené a skličující...
Kdyby mi byl někdo schopný poradit stranu, která by se chtěla angažovat alespoň k občanské úrovni našeho života v r. 89, mileráda bych k volbám běžela...

Přidat nový příspěvek