oficiálnou cestou nic nezmozes

popolvar | 09.07.2013

Ak sa na to pozrieme z pohladu KOB, tak oficiálnou cestou nic nezmozes... Predsa od konceptuálnej az po súdnu moc je to jedna línia ,jeden smer - ruka ruku myje. V tomto zápase rodicia prehrávajú, tahajú za kratsí koniec. Je to o strachu. Kto sa bojí, koho opantá strach, ten nemá sancu. Co tak otocit garde? Aj predstavitelia a vykonávatelia juvenilnej justície majú rodiny, deti, aj oni sú zranitelní... Co tak nenápadne do uska: "Ja prídem o moje, ty prídes o svoje..." Tu sociálna pracovnícka padne zo schodov, tu pod auto, tu vyhorí dom... Oni sa musia zacat bát.
Ja viem, ze je to tvrdé, clovek sa zahráva s vlastnou karmou, ale ak zlo nezastavís ty, ktorému dieta ukradli, kto potom? Ten co sa ho to este nedotklo? V ruských filmoch je jedná nádherná veta: "Kto, ak nie my?" Tu sa jedná o stopnutie zlocinov, úradnou mocou "pozehnané" únosy, psychický teror jak na detoch, tak na rodicoch, sexuálne zneuzívanie, obchod s ludskými orgánmi. Ak sa toto rodicovi stane, musí brat do úvahy to najhorsie, t.j., ze jeho dieta rozpitvajú. A vtedy musí urobit vsetko na záchranu zivota, zivota svojho potomka, svojej krvi, bez ohladu na paragrafy. Bozie (vesmírne) zákony sú nadradené ludským paskvilom a toto, co sa deje, je proti bozím zákonom... To je jeden uhol pohladu v zmysle starozákonného: "Oko za oko, zub za zub!" Problém je, ze preliata krv volá po krvi...
Z iného uhla pohladu, z pohladu vesmírnych zákonov (karmický, prícina a následok) nic nie je náhoda. Tu by sa clovek mal hlboko zamysliet, pospytovat svedomie spätne az za hrob: "Cím som to sposobil? Co bolo prícinou tohto následku?" Uvedomit si, olutovat...
(v zmysle hooponopono).
No a teraz bud múdry... Babo rad!
( Ked tak nad tým rozmýslam ako sa zachovat, napadý mi: Najprv sa zamysliet v zmysle hooponopono, prijat zodpovednost za svoju minulost, a potom konat po právnej ceste, ale nespoliehat sa len nu ale konat aj na vlastnú päst. Ide o zdravie a budúcnost mojho dietata...
Prosím, ak niekto s niecím nesúhlasí, má iný názor, nech sa vyjadrí... Budem rád.

Přidat nový příspěvek