Věrohodnost

treerat | 02.07.2013

Tak jsem trochu zapátral po věrohodnosti článku, a přinejmenším s tou běžností incestu jsem nenarazil na něco, co by to přímo podpořilo. Ono už to tvrzení, že do konce 19. století byla norská společnost prvobytně pospolná (tedy barbaři). Proti tomu svědčí (alespoň podle mě) norské dějiny (http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Norska), nebo jako celkem věrohodná ilustrace poslouží kniha Zrzavý Orm. To byl sice Švéd, ale pokud by Norové byli takoví prosťáčci, rychle by o své území přišli. Naopak, Vikingové dokázali zatápět podstatné části Evropy.
Ohledně té ministryně, zdá se mi, že pokud takový předmět chce zavést, má to být opravdu na obranu dětí. Co jsem našel, spíše měla problémy, že chtěla znovu otevřít nějaký případ sexuálního zneužívání. Viz:

http://www.norwaypost.no/index.php/news/political/26851-mp-criticised-for-intervening-in-incest-case-26851
http://www.newsinenglish.no/2012/04/30/pressure-builds-on-youngest-minister/

Ještě ohledně toho incestu, netvrdím, že jsem za chvíli hledání prošel vše, ale třeba dle norské wiki mi to připadá celkem podobné jako u nás:

http://no.wikipedia.org/wiki/Seksuelt_overgrep
http://no.wikipedia.org/wiki/Incest

Vyrozuměl jsem, že incest (krvesmilstvo) byl stíhán již od roku 1684. Tipuji, že i předtím to bylo ošetřeno třeba nějakým zvykovým právem.

Co se týká Barnavarnu a odebírání dětí, to zřejmě pravda bude, podobně jako si Rusko stěžuje, že jsou na základě nesmyslných důvodů odebírány děti ruským matkám ve Finsku.

Pokud se mýlím, budu rád, když někdo najde nějakou jasnější podporu pro to, co se v článku píše.

Přidat nový příspěvek