Re: Re: ...je to správne?

Zed | 03.11.2017

Mně ta koncepce energovariantu taky nedává reálný smysl. Nejde podle mně použít ani globálně. Zvýhodňoval by totiž země, vyrábějící, a prodávající energii, na jejichž území se zdroj dané energie nachází, a eliminoval ty, které nemohou být z jakýchkoliv důvodů producenty, a vývozci vlastní energie. Například Rusko, Saudská arábie, a další země disponují zdroji ropy a plynu, a stačí je vytěžit a prodat. Pokud bychom se řídili kritériem prodané energie (ať už převedené na elektrickou, nebo v přírodní formě), tyto země by byly určitě nejbohatší. Neznamená to ale automaticky, že bohatí budou všichni lidé na daném ůzemí, nebo budou mít přístup, energovariantu. Na druhé straně jsou tu země (například ostrovní), které nedisponují takovými to zdroji energie, a pokud si nechtějí vydrancovat, nebo spálit ůzemí, které obývají, tak je ani mít nebudou. Jsou nuceny žít ze zdrojů, které jim příroda nabízí, a i kdyby měji možnost vyrábět přebytek energie, tak ho vzhledem ke své poloze nebudou mít možnost zobchodovat. Vytvářelo by to podle mne zase globální problém v rozložení bohatství, a závislost. Myslím, že je potřeba hledat jinou všeobecně použitelnou náhradu za zlato.

Přidat nový příspěvek