Re: k energii jako invariantu

Marek Z. | 26.10.2017

Hox: Požadavek na krytí peněz vychází především z požadavku, aby nebylo možné peníze padělat a vytvářet tak imaginární hodnotu, která pak cenu peněz snižuje. Možnost peníze padělat je téměř neřešitelný problém.

Další problém nastává s možností peníze hromadit. To je také špatně protože to působí kolize s momentálním množství peněz v oběhu (nedostatek a následné vržení na trh). Řízená krátkodobá platnost peněz přinesla vždycky velký užitek - znemožňuje peníze hromadit.

Ropa se v současné době ničím nahradit nedá. Celá technosféra byla a je budována primárně na energii ropy. Bez ropy se nedají získávat žádné suroviny a všechny alternativní rádoby energie jsou jen transformovanou energií ropy. Všechna zařízení, všechny použité materiály, veškerá jejich doprava, všechno vychází z ropy. Žádnou jinou energii, než těžbu uhlovodíků, zatím neznáme. Uvolňování jaderné energie je také nesmyslné, je tam jen ztráta přímé energie z uhlovodíků plus ohromné ztráty ohledně problémů s radioaktivitou použitých materiálů, které se řeší a budou zaměstnávat a čerpat finanční prostředky dalších pár století.

Přidat nový příspěvek