Re: Re: Re: Re: k energii jako invariantu

Hox | 21.06.2013

Co se týká nějaké praktičtější diskuse, na to zatím teorii energoinvariantu nechápu dostatečně intuitivně. Ale zdá se mi že otázka "Koľko peňazí by konkrétne malo byť v obehu napr. u nás, alebo v Čechách, v EÚ?" je postavená špatně, protože současné ceny energií s tím nemají žádnou spojitost, zdá se mi to jako řešit rovnici "kolik je X krát Y krát Z", přičemž ani jedna proměnná není známa.. je třeba to nějak ohranačit.

>Ak nerátam zle, mi to vychádza cca. 5mld Euro obeživa emitovného národným hospodárstvom na rok.

To znamená že emise odpovídající vyrobené energii by se prováděla každý rok? řekněme 5 miliard letos, 5 miliard příští rok, 5 miliard další rok.... ? Měl jsem za to, že základní myšlenka je "síla měny / množství emise = množství vyrobené energie. Pokud by se to emitovalo každoročně, rychle by rovnováha přestala platit, pokud by nebylo demurrage blízké 100 procent. Což možná jde, ale připadá mi to jako škrábat se pravou rukou za levým uchem.

Co takhle jiný přístup: emise by se prováděla přes základní příjem, přičemž množství oběživa by se regulovalo přes zpětnou vazbu inflace/deflace tak, aby inflace byla 0 nebo třeba v rozmezí 0 - -1%. Energoinvariant by v tomto případě měl roli jen v tom, že by určoval sílu této měny ve vztahu k jiným.

> alebo..pootvoriť patenty..ak chápete..
chápu, jakmile bude "free energy" opravdu free, energoinvariant asi ztrácí úplně smysl, otázka je zda je na něco takového současná společnost připravená (hlavně tzv. západní), zda by přechod proběhl bezkrizově.

Přidat nový příspěvek