Re:pro Uda

Lin | 11.06.2013

Děkuji za odpověď, jsem za ni ráda a dokonce i částečně chápu, co píšeš. :) Tykám ti... a ty mně vykáš. Prosím, jestli k tomu nemáš důvody, byla bych tady, na těchto stránkách, ráda za tykání. A pokud důvody máš, přejdu na vykání i já. Nehledej v tom, prosím, žádné složitosti. Tyhle stránky jsou mi milé včetně osazenstva, takže - proti svým zvyklostem - tykám. Ale výraz neúcty v tom z mé strany není, je to naopak.
A teď začnu od konce. Souhlasím, že současné dobré možnosti netu převyšují jeho zápory, rizika. Píšeš, že riziko je vždy ( a já dodávám, že v různých oblastech života) a důležitá je otázka, zda je přiměřené (já chápu jako "jestli mi to za riziko stojí"). No - a to je přesně to sdělení, které jsem zamýšlela ve svém prvním komentáři. Jestli to vyznělo jako "zbytečné strašení", je to má chyba, že jsem neuměla lépe vyjádřit. Mám takový blbý zvyk,když vidím nějakou přílišnou euforii - říkat: člověče zastav se a rozvaž, zda máš důležité informace, zda do toho jdeš vědomě, na svou zodpovědnost, uváženě - abys pak neříkal, že jsi "nevěděl"...

Udo, původně jsem zamýšlela napsat toho daleko víc, protože něčemu nerozumím, s něčím bych polemizovala. Ale když jsem se k psaní po delší "přestávce" vrátila, myšlenky jsou pryč...:(
Tak jen trochu, co jsem nezapomněla:
- nejsem si jistá, zda jsme od středověku nějak pokročili. Technicky určitě, ale v lidskosti? Tehdy by mě nazouvali španělskou botu nebo palečnici - dneska by užili "sofistikovanější" psychotýrání. A ani od těch honů na čarodějnice jsme neupustili. Jen ty hony probíhají jinak a málokdy se upaluje. Dneska se různými "náhodami" sprovodí nepohodlný ze světa. A když jsme u čarodějnic a jejich údajné "magie", tak nám vlastně i ty temné rituály zůstaly zachované.
Před delším časem jsem koukala na "Příchody", což byla pro mě docela poučná série z arabské dílny (mj. mi to i částečně objasnilo podstatu Koránu), o současné magii. Zachytil jsi v médiích zprávu o symbolu současných tureckých nepokojů? Prý - dívka v červených šatech, "náhodně" zachycená nějakým fotografem.. A to je z mého hlediska dost vypovídající info o celé podstatě tamních dějů.
No... a na závěr otázka:
..."Dzibril" dal Mahovi"...
- tím myslíš Gabriela a Mohameda?

Děkuji ti Udo, také za tvé velmi poučné komentáře na Z, které jsem nyní byla schopná chápat daleko líp, než když jsi je psal.
Měj se a srdečně zdravím. :)

Přidat nový příspěvek