Re: Re: Можно ли усидеть на двух стульях?

taurus | 11.06.2013

Také nechci oponovat, ale já sám pro sebe to mám s Levašovym vyjasněné.
Nejdříve jsem si ho poslechl při setkáních se čtenáří. A zřejmě jsem zrovna natrefil na otázky, které pro něho osobně nebyly příjemné. Třeba na jeho vztahy s Rockefellerem, proč mu slavnostně předával svojí první knihu, kdo ho financoval atd. A odpovědí nebyly, prostě odvedl řeč na něco jiného. Nevysvětlil to!
Snad si nemyslíš, že takovou publicitu, rusky se řekne "raskrutku" - reklamu získal sám a ze svých zdrojů. Někdo za ním stál - Kdo? to nechtěl vysvětlit. Kolik let KOB musela prorážet cestu k lidém?, než se dostala do povědomí? Přitom je to tým lidí. A kolik Levašov?-vše jako po máslu - knihy, nahrávky (velmi kvalitné), filmy, ve kterých bylo zaangažováno plno lidí, - všechno sám? Koho se mu povedlo přesvědčit, aby do něho investoval miliony? - Nějakého olygarchu?-Ptroč by to dělal? Že by byl takový lidumil? Anebo byla uspořádána veřejná sbírka? - o ničem takovém nevím.
Neříkám, že Levašov ve všem lhál. Naopak mnoho věcí bylo správných a revolučních. Jenomže vzníkl poté, co se objevila KOB VPSSSR a jako první o mnoha z těchto věcí začali mluvit. Když měl informace a svůj úm jako vědec, proč se k ním nepřipojíl, naopak se snažil od ních distancovat, znám to z jeho přednášek. Copak mu vadilo?-nevysvětloval, nevstupoval s níma do otevřené polemiky. Mně to nepříjde normální - když existujíé dvě filosofie, v něčem podobné a jeden z autorů se vyloženě vyhybá vyměně názorů.
Vyložil jsem svoje důvody a teď je to na tobě, zda je přijmeš anebo ne.

Přidat nový příspěvek