Re: Re: Re: Re: vznik KOB

taurus | 10.06.2013

Zdravím Udo,
Hned na začátku se musím omluvit, že se může stát, že tvému příspěvku úplně neporozumím. Důvod? - moje problémy se slovenštinou. I když text několikrát po sobě přečtu, tak nikdy nemám pocit, že mu rozumím na 100%. Ruštině naopak rozumím velice dobře. A když jsem reagoval na tvůj minulý příspěvek, tak jsem jenom ve zkrácené verzi přetlumočil slova Zaznobina. Možná díky té zkrátce jsi pochopil něco jinák, než jsem měl na myslí. Třeba:
"Nikde som sa ale doteraz nestretol ani s náznakom, že by u VPCCCR išlo o iniciatívu býv.KGB."
Nikdy jsem netvrdil, že VPSSSR vzniklo z iniciativy KGB. Řekl jsem pouze, že Zaznobin jako vedoucí projektu dostal od KGB určitý technický úkol, ze kterého vzniklo DOTU-DTVR a bylo KGB předloženo. Naopak VPSSSR jako občanské sdružení vzniklo právě proto, že o jejích práci na nejvyšších místech nebyl zájem. Zde se s tebou lišíme pouze v detajléch. Ještě jsem uvedl, že Zaznobin dostal pomoc od vysokého důstojníka KGB v propagací DTVR.
Pokud jsem napsal, že vše vzniklo na popud KGB, tak to neznamená, že by KGB mělo zakládat VPSSSR. Šlo pouze o prvotní impuls, ze kterého vzniklo DTVR. Domnívám se, že v KGB ani nečekali, že vznikne něco tak zásadního a v podstatě ani nevěděli, co s tím mají dělat. Tak nějak jsem pochopil vystoupení Zaznobina.

"Technická úloha pre V.M.Zaznobina, ako vtedajšieho výkonného riaditeľa univerzitného projektu pod kuratelou akademika Zubova znela: "Aká má byť veda v 21.storočí"..tento projekt máte na mysly?"
Já sám sebe zdaleka nepovažují za ználce KOB ani materiálů VPSSSR, proto si nevzpomínám, jaký název ten projekt měl. Nicméně dál jsem odkaz na video, ze kterého jsem informací čerpal. Mám za to, že se tam Zaznobin nezmiňoval o názvu projektu, vyjádřil se o něm pouze jako o technickém.
Je mi jasné, že KBG v té době, jako organ, nepracovalo na udržení SSSR, i když nejspíše existovali důstojníci, kteří nesouhlasili s politikou strany a v pozdější době se pokusili o zvrát viz. Koržakov za Jelcina a později se objevil i Putin.
Jinák, po prozatím povrchním seznámení se s KOB, jsem také dospěl k názoru, že by to mohla být cesta z pekel, i když některé technické detajly mi prozatím nejsou jasné. Nicméně beru KOB jakou živou a hlavně jako alternativu Biblické koncepcí, která nás lidstvo, přivedla do slepé uličky.





Přidat nový příspěvek