Re: Re: Re: Re: Re: Re: otázka pre uda a Luxa

dusan | 08.06.2013

-nie som debil, čo sa týka veterinárov, ale napr práve čítam abela - the eye care revolution, jedného us veterinára som čítal tiež, nevzpomínam si jeho meno, tvrdí že zviera aj človek potrebujú okolo 100 minerálov, vitamínov , phytonutriento denne
-jednoducho tie vitamíny z tej mrkvičky - ok povieme si to na ryži to je extrém - ryže je nenasiakavá obilovina - takže čo sa stane ak ju prehltneš celú - nič - pretože za normálnej teploty nenasiakne - ked ju zomeleš - no tiež nic - musíš ju povariť. no a zelenina - tá má 80 percent vody takže zase nenasiakne z prostredia kde je vody menej - zo zeleniny čosi ide ale nie tolko ako keď ju povaríš tak aby nebola blato - takže balancuješ medzi dvomi extrémami - surová alebo blato - najťažšie strávitelná alebo málo živín - treba ju troška osmahnúť na masle alebo povariť alebo na pare - ale aby bola mierne chrumkavá. v surovej mrkve sú možno enzýmy, ale ich ťažko vydoluješ a na ich ťažbu musí pečeň produkovať enzýmy.
-ešte ráz - nie som proti výroku pestá a plnohodnotná ale - prepáč ja mám rád konkrétne veci, takže ak si dáš tanier mrkvy, zeleru, pažitky, ...... aj to je pestré ale na....no, bral by som radšej 5 receptov na pondelok až piatok ....
-sám nikdy nebudeš múdry, tým viac že by si niečo vymyslel na to ako sa dožiť kruh života
-aj kushi nebol taký frajer ako hovoria, vraj aj on mal chyby, ja by som si vybral ako biely kombináciu makrobiotiky s mäsom a mliekom, hlavne ryby a kyslé produkty a poriadny chleba, ale - to nestačí treba tie fytonutrienty, vitamíny ....atď atď
du

Přidat nový příspěvek