Re: Re: Re: otázka pre uda a Luxa

taurus | 06.06.2013

Přidám.
Pokud by mě Bůh stvořil jako býložravce, tak by mi maso nechutnalo. Kráva také nebude žrát maso i kdyby jí to naservíroval nejlepší kuchář. Tak proč nemám věřit svým smyslům?
Skoro celá Indie jsou vegetariání, Brahmani dokonce - vegani. Neslyšel jsem, že by se tam někdo dožil 200 let, natož 500.
Tomu, že pocházím z opice také nevěřím. A kdo z nás dnes ví, jaký byl jídelníček u naších pra-pra-předků? Mám na myslí ty před miliony léty. O těch, kteří žili před sty tisíce léty víme, že jedli maso.
U zvířat je to také všelijaké. Nedá se říct, že by se býložravci dožívaly delšího věku, než masožravci. Jako příklad - papoušek a havran. Také nikdo nebude tvrdit, že papoušek je tvor vzněšenější, protože nežere mršiny.
Nakonec člověk, který má podágru nesmí třeba luštěniny.Eskymák jí celý život jenom maso a rybu a nesnese zeleninu. Zná někdo dva lékaře, kteří by se shodli na tom, jaká dieta je pro člověka nejzdravější? Říkají - všeho s mírou. Co je tá míra? Asi se nedá paušalizovat. Záleží na rase, dokonce, bych řekl, i na každém jedinci.Co je dobré pro jednoho, nemusí nutně vyhovovat druhému.

Přidat nový příspěvek