Re: Pár postřehů, snad ku dobru věcí

Lux | 02.06.2013

Ahoj Taurus,

ako sa bežne hovorí (a je to plne oprávnený objektívna zákonitosť Vesmíru) : Vox populi, vox dei!

Základný problém diskusii na väčších fórach je, že nikto nevie aké je spektrum čitateľov podľa Normálneho Gaussovho rozdelenia populácie. Čitatelia môžu mať vzdelanie od ZŚ až po nejakých akademikov, rôznú úroveň IQ, EQ, vnímateľnosti , chápania , prehľadu atď.
Takže tu bude vždy problém, ako pre-dať informáciu ďalej celému spektru, aby v hlave dotyčného jedinca nevznikol chybný obraz.
V žiadnom prípade z mojej strany nejde o akékoľvek sa vyvyšovanie alebo nejakú mentálnu prevahu nad inými ľuďmi. Ja som ešte tiež nedávno patril v chápavosti dejov vo Vesmíre k prváčikom na ZŠ, takže poznám cestu postupnej tvorby trochu mozaikového videnia sveta. Ako autori DVTR v úvode píšu je to práca so sebou samým a nikto iný ju nemôže urobiť!

Ja všetkých ľudí už dávnejšie pokladám za sebarovných a nie je ich chybou, že tento zvrátený systém, ktorý sa vyvíjal vyše 3 000 rokov zámerne nedovoľuje vychovať a vzdelať neegoistického človeka s plnou vyváženou mierou abstraktno-logického a obrazového vnímania. Tzv. Človeka s veľkým Č.

Prosím neberte napr. moju komunikáciu s Udom ako nejaké pravidlo, lebo tu sú už používané určité lexikálne a etymologické hračky (rébusiky) , ktoré môžu vyvolať u niektorých nejaký pocit "zasvätenosti" . Ale na druhej strane motivujú určitých ľudí k premýšľaniu o význame a spájaniu si obrazov ( napr. Lin si to už celkom pekne prepája - tým ju srdečne zdravím, ako aj všetkých ostatných).

A nech sa nikto nebojí pýtať sa, myslím si že sme tu nato ,aby sme si navzájom pomáhali vo vytváraní správneho chápania a obrazu. K mojim príspevkom nevidím žiaden dotaz, takže ešte raz zdôrazňujem ak je vám čokoľvek nejasné,aj výraz aj nejaké spojenie, tak sa pýtajte. Ak mi čas dovolí, tak obyčajne večer sa budem snažiť odpovedať, pochopiteľne ak budem vedieť.
Diskusiou sa každý o niečo obohatí a v tom ani ja nie som výnimkou.

Ak máš teda taurus alebo ktokoľvek konkrétne otázky, tak sem s nimi, bez akýchkoľvek obav. Žiaľ , ľudia sú tak naprogramovaní, že majú množstvo blokov a vidia v druhom skôr chyby a tie aj v prvom rade hľadajú v diskusných príspevkov ( možno preto aj na prvý pohľad ostrejšia reakcia Uda na Vasiľa ).

Ešte by som chcel podotknúť, že informácie z prognostického centra Vnútorného prediktora, ktoré sa posúvajú do KOB sú veľmi obsiahle a na rôzných úrovniach chápania, čím dosahujú objem stoviek hrubých kníh.
Prvá časť materiálu DVTR, kde sme teraz v diskusii je prácou kolektívneho rozumu-intelektu a je ešte o nejakú úroveň nad KOB, a tak zvládať všetko adekvátne pochopiť si vyžiada u niekoho pár mesiacov, u niekoho pár rokov.

Netreba sa však báť, časom sa vedomie dostane na vyššiu úroveň. Je to aj životná nevyhnutnosť, lebo objektívny Zákon času (pozri MIM) tlačí na psychiku, čo môže vyvolať u človeka vážne stresové problém - až po zbytočnú predčasnú smrť.

Přidat nový příspěvek