Re: Re: Fursov z pohľadu Zanzobina

taurus | 20.05.2013

Kurgiňan byl jasný od samého začátku,domnívám se, že on jede dokonce i proti Putinovi, už se předvedl. Dokonce byl i mediálně dost podporovan, měl pořad na 1.programu.
Chazin, Děvjatov jsou ze stejné líhně. Všichni tři jsou zastánci rudého projektu.
Starikova zvali do KPE, on to odmítl a dle jeho slov s KPE mají rozpory v jedné zásadní věci, a to otázka světonázoru. Starikov je pravoslavný a zřejmě je podporován RPC.

Slovo patrioti bych nebral do uvozovek, Zaznobin to nemyslel ironicky, on naopak potvrdil, že patrioti jsou.

Fursova beru jako vědce, a přitom velice fudovaného. Těžko ho mohl někdo stvořit v r.2007, aby měl v hlavě, to co má, musel na tom makat celý život. A nikdy jsem si nevšíml, že by ve svých přednáškách, či článcích dávál nějaký návod, či prográm. Mluvil pouze o tom, že je nutná nová ideologie. O KOB se také nezmiňoval - otázka, proč?
Dugin,- nevím. Fedorov - byl jasný, že mu jde o sjednocení širokého spektra obyvatel a stran (s různou ideologií) pro jeden cíl - suverenitu. Na schůzi s KPE tam někdo nadhodil téma, že by měli se ozbrojit zároveň i jejích ideologií, ale jak Šatalov (předseda KPE), tak Fedorov se shodli, že by to bylo předčasné.
Nemyslím si, že by mohli odvést na sebe kreativní mládež, která se věnuje KOB, z prostého důvodu - ten kdo se s KOB seznámil, už se nikam nenechá odvést, znáte to i podle sebe. Odvést můžou jenom tu mládež, která s KOB není seznámená.
O kom Zaznobin mluvil jednoznačně kladně, tak to byl Putin, dokonce, jak vypadá, přál by si, aby na svém postu zůstal co nejdéle.
Jaký by mohl být můj závěr? Bylo by hodně snadné vylít s vaníčkou i dítě. Můžeme si ode všech zmiňovaných brát myšlenky, které se s KOB shodují a kde vidíme společný záměr. Třeba od Starikova jeho knihy o Stalinovi, o bance atd., od Fursova jeho historické rozbory, od Chazina jeho ekonomické rozbory, od Fedorova - směr na suverenitu Ruska.
Nikdy jsem si nemyslel, že by filosofie KOB mohla přijít zezhora. Tlak na změny příjde zespoda a nebude to ani snadné, ani rychlé. Pro nás - studovat KOB a seznamovat s koncepcí co nejvíc lidí.

Přidat nový příspěvek