Skladování jader

Aleš Krejčí / Brno | 28.05.2013

Podobně jako většina ořechů a semen, tak i jádra meruněk jsou velice výživná. Obsahují především látku zvanou Amygdalin (vitamín B17), jež se téměř vytratila z našich současných nezdravých hybridních potravin. Avšak národy, jež ještě stále jedí tradiční přirozenou stravu (Hunzové v Pákistánu), a tím i zmíněný vitamín B17, jsou národy mimořádně zdravé, dožívají se nadprůměrně vysokého věku a zdají se být prosté od rakoviny. Právě meruňky a jejich jádra patří mezi jejich nejoblíbenější pochoutky. Tvrzení, že konzumace meruňkových jader představuje zdravotní riziko, pramení z pouhé nevědomosti a je vytrženo z kontextu. Pochopitelně tato tvrzení ponejvíce šíří lékaři a farmaceutické společnosti, jež samozřejmě nemají zájem, aby se zmenšovaly řady nemocných, kteří jsou závislí na jejich službách a lécích plných chemie.
Zjednodušeně je možno říci, že tak jako cukr a sůl, tak také tato jadérka mohou být škodlivá-toxická, pokud jich požijeme více než je doporučené množství. Pokud do svého jídelníčku začleníte kvalitní bio meruňková jadérka (doporučováno je denně max. 7-10ks, děti samozřejmě o polovinu méně), přirozeným způsobem chráníte své tělo proti rakovině. (Bylo již mnohokrát vědecky dokázáno, že Amygdalin napadá rakovinové buňky, zastavuje jejich šíření a pomalu je ničí.)
Jadérka je třeba řádně rozžvýkat nebo je také můžete pomlít a pak jimi posypat oblíbené jídlo či je přidat do ovocných šťáv (cca 1-2 čajové lžičky).
Meruńkové pecky nechat vyschnout a skladovat ve skořápce, je to stejně otrava to loupat. Rozbiji si je, když potřebuji, je to otrava stejně, tak obvykle člověku stačí cca 10 kusů denně, což je prý dostatečná dávka na zajištění ochrany proti rakovině. Samozřejmě čerstvá jsou nejchutnější. Nedoporučuji znehodnotit tepelnou úpravou, české kuchařky vyhnat svinským krokem. Su z moravy, a kromě těžkého stavu konspirace snad ničím dalším netrpím.. :o)
Vynikající a pravdivý článek, děkuji.

Přidat nový příspěvek