Re: Re: Co vlastně některé nutí psát blbosti?

Honza K. | 29.04.2013

Omlouvám se, pokud můj příspěvek vyzněl "tvrdě" a "jednoduše", nechci být za zarytým zastáncem ani odpůrcem něčeho s jednoduchým názorem, ale prosím, opravdu moc prosím každého, kdo čte a o to víc, kdo překládá nebo přebírá podobné články, aby si NEJDŘÍVE OVĚŘIL FAKTA.

Kde je zdroj těchto informací? Kde je ona studie, kde jsou ony výzkumy a pozorování? Nebo jde o nějaké tajné výzkumy financované NASA nebo že by dokonce CIA, FBI, MI5? A propo - kdo je Olga Schneibel, která v seznamu členů Evropské akademie vůbec nefiguruje? http://www.eurasc.org/members/members.asp

"Informace o tom, že člověk může emitovat fotonové záření, vzrušila před několika měsíci internet" - no není to senzace? Skoro jako nová neuvěřitelná pánvička na smažení, která se nepřipálí. Stačí tato věta a můžeme se už jenom nadít informací hodných deníku Blesk :) Nevím, ale žádný rozruch jsem na internetu v tomto ohledu nezaznamenal a divil bych se, kdyby ho zaznamenal kdovkoliv krom pár čtenářů nějakého článku.

Opravdu by mě zajímalo, jaké byly použity v tomto případě spektrometrické metody, aby byly detekovány rozeznatelné gama linky, notabene u těhotných žen navíc v období těsně po porodu. Už jenom představa, který doktor by připustil ohrozit život ženy a dítěte tím, že bude poskakovat u porodu mezi kabely, měřícími přístroji a dovolí neexistujícím vědcům provádět výzkum vyžadující velmi citlivé detektory v nemocničním prostředí, kde se vyskytuje řada přístrojů produkující mnohem větší dávky gama záření, mi přijde až směšná. Ale rád se nechám překvapit a poučit, pokud je tomu jinak.

"Najednou po narození dítěte, během prvních 20 až 120 vteřin, spektrometr zaregistruje aktivitu radionuklidů nepříslušnou ani matce ani okolí."

Když už připustíte, že se takové měření dá vůbec udělat, na jakém vzorku byla měření uskutečněná? Jakým způsobem byli schopní vůbec určit polohu zdroje tak nepatrného gama záření, které lidské tělo produkuje, aby mohli říct, že nepochází ani z matky, ani z dítěte?

Přijde mi to jako spousta jiných tvrzení, která vznikají tak, že nejdřív se stanoví, co má být cílem článku (dítěti je v době porodu předávána odkudsi nějaká energie) a pak se na to vyrobí potřebné "důkazy". Tedy ano, doomnívám se, že můžu objektivně popřít věci, o kterých se zde píše, protože jak se zdá, neexistuje ani paní Schneibel (a zřejmě ani pan Kričkov) a tudíž ani ony studie, na kterých je celý článek založený.

Mimochodem víte předpokládám, že gama záření je pro člověka smrtelně nebezpečné?

Jestli mám v sobě pokoru a lásku, to nechť posoudí ti co mě znají, možná máte pravdu a jsem z pohledu "vyšší moci" adept na kopnutí do zadku :) Možná ale znáte to nutkání, kdy potřebujete sdělit své přesvědčení a snahu bránit to, co považujete za Pravdu, zvlášť v případě, kdy cítíte, že je dehonestována. I když ruku na srdce - skutečná Pravda to nepotřebuje, ona tu byla, je a bude nezávisle na tom, co si myslíme a nikdo z nás jí neublíží - naopak to my se na ní soudíme - i tím, čemu věříme nebo nevěříme.

Přidat nový příspěvek