Díky za článek

Lin | 16.02.2013

Děkuji za výborný článek. Meyssan je dobrý a jeho stránky skýtají velmi zajímavé pohledy:

http://www.voltairenet.org/en

Tímhle článkem se mi objasnilo,proč Západ Sýrie neustále "tančí" a i přes hulákání Netanjahua se pořád nikdo neodhodlal k otevřené akci. Já vím, že to je jen klid před bouří, ale původně (pokud si vzpomínám) bylo v plánu zničit nejdříve Sýrii a pak teprve Írán, protože Sýrie je v tom regionu jeho jediným spojencem.
Objasnila se mi taky role Turecka, kde jsem si neuměla vysvětlit záhadné "otočení" před cca 2 roky. Tehdy, když se plavily ony humanitární konvoje do Palestiny, vystupovalo Turecko dost neústupně vůči Izraeli (a nejen jemu) - prostě se mi jevilo, že jsou na straně spravedlnosti. Pak - po několika schůzkách se západními velmocemi - došlo k zásadnímu a nápadnému obratu.
Takže - asi Turecku cosi slíbili... a "jen" území, o které by mělo velký zájem, to nejspíš nebude.
Jsem ráda, že zatím Sýrie nepadla... Ale pořád mám v sobě hořkost, že v případě Libye v sobě "strany na misce vah" odvahu postavit se proti neomluvitelné agresi nenašly...

Přidat nový příspěvek