Re: Re: Re: !

monika | 07.02.2013

Nikdo Tě nemůže přesvědčovat o svém přesvědčení. Cestu si najde každý sám. Myslím si, že mnohokrát ani nevíme, jací sami uvnitř jsme. Proto nás život prověřuje a snaží se nám ukázat naše vlastní nitro.
Zlo může kvést pouze v místě, kde k tomu má podmínky. Bohužel, pokud se na tom místě (a není to nikdy náhoda) nacházíme, tak musíme nějakým způsobem tomu zlu čelit.
Nikdo neřekl - "nastav druhou tvář a po smrti se budeš mít blaze".
Takhle jednoduché to není a není to ani moje filozofie.
Proces odpuštění je úspěšný pouze v tom případě, když si ten, komu je odpuštěno, uvědomuje, že skutečně jednal špatně a přijímá odpuštění a již nikdy nepřipustí, že by se k takovému jednání vrátil. Odpupuštění nemůže být jednostranný proces, to by nemělo smysl. No ale jak si ten, kdo jedná zle, uvědomí, že jedná zle? Může mu to říct pouze jeho srdce, slovani tomu říkají svědomí. A pokud je toto srdeční centrum znečištěné težkými energiemi, tak si dotyčný nemůže být sám schopný uvědomovat, že jedná zle. Dle mě je cesta, jak to řešit, začít meditovat a čistit od těžkých energií. V ten moment se na toho člověka, co jedná zle, nedívám jako na nepřítele, ale jako na někoho, kdo potřebuje pomoct s těmito těžkými energiemi. Nesoudím ho za to, že to nezvládá.

Přidat nový příspěvek