Re: Re: Kdo je pan Libor Halík?

Lin | 15.01.2013

Tak jinak....
Vím, že se děje - ale na rozdíl od L.Halíka vím, že tyhle zrůdnosti se dějí od těch dob, co si "civilizace" uzurpovala právo vlastnit tvé děti. Ne žádný současný zákon, žádné "chudinky děti od r.2013". Už za komoušů platilo, že dítě je "majetkem" státu a hlas státu byl vždy nadřazený hlasu rodiče. A pádem "opony" se všechno ještě zhoršilo - jak jsem psala. Takže žádný "současný zákon", žádný "ochránce Klaus". Mašinérie, kterou vidíme dneska, jede už skoro století - a někdo si všimne až teď? Neví, že to celé sahá daleko hlouběji, celá tisíciletí, kdy kdosi kohosi začal "vlastnit"? A jako bonus nám článek předkládá "střílející se finské otce, kteří raději postřílí celou rodinu". To je OTEC? Když jedná z principu - nemůžu tě mít já, tak tě nebude mít nikdo"? Vlastnění dětí? Dítě jako něčí majetek? To je přesně ta zrůdnost, kterou dneska vnímám u tzv. "milujících" rodičů. Jsou klidně schopni si za cenu utrpení dítěte vyřizovat účty mezi sebou.
Dítě nepatří ani rodičům, protože je to svébytná a samostatná bytost. Rodič ho má "jen" vychovat a poskytnout mu ochranu a podmínky, aby dítě zdárně dospělo. A já si neumím představit, že bych kdy svému dítěti vzala život.
Žádná "juvenilní justice" není - je justice = zrůdný systém balíků zákonů a nařízení, pokroucených jako ty paragrafy, kdy se vždy najde klička a kdejaký sociopat si ho může vykládat po svém. Armáda tzv. "sociálních pracovníků", kde si řadu z nich umím lépe představit jako dozor v lágru než jako někoho, kdo má pečovat o dítě. Řada z nich neumí nebo neuměla vychovat ani děti vlastní. To je to "ono", co způsobuje traumata a nekonečný sled zničených životů.
Ten zákon, který nyní začal platit, je jen dalším polínkem pod kotel systematického ničení vztahu rodič x dítě. Úmyslně nepíšu rodina, protože dneska to slovo už nemá svůj význam. Děti z "dobrých rodin" jsou často ti největší grázlové.
A případů z naší země tisíce - nemusíme chodit do Finska nebo na Ukrajinu. Třeba holka, která "omluvila" svou pětku z písemky tím, že "rodiče se s ní nepřipravují", se pak velice divila, když pro ni přijela do školy sociálka a domů se už nevrátila. Mámy samoživitelky, kterým stát nepomůže ničím - a děti jim pak bere pro "neschopnost se o dítě postarat". Stovky traumatizovaných dětí, které se nejprve ocitnou v děcáku, pak jim svitne naděje u pěstounů, ale ti se třeba po půlroce rozmyslí a dítě "vrátí" - a vezmou si jiné, třeba hezčí nebo chytřejší.
Hoxi, problém není v současnosti a v jediném zákonu.... Je to celý hnusný a likvidační systém, navazující na sebe, propletenec školství, zdravotnictví, sociálna, podmínek práce, kultury atd. atd....
No... a když budeš mít někdy čas, zkus kouknout na český film Vendeta. Teda jestli jsi neviděl... Stojí to za to a s tím, co jsem popsala, souvisí.

Přidat nový příspěvek