Re: Re: Re: Re: Vedenie globalizácie p. Putinom!

Vandal | 09.01.2013

Neviem, odkial si vzal ze tu zapoved mam vylucne zo "Slovansko-Arijskych Ved" alias vedy.sk? ... alebo ze by si ich potajme aj napriek ich zavrhnutiu z tvojej strany stale cital? Z mojej osobnej skusenosti viem, ze napojenie sa na geneticku/rodovu pamat skutocne existuje a je mozne (ze si to nezazil ty, neznamena, ze to nie je mozne.) Rovnako ako inymi sposobmi dospiet/dopatrat sa k informaciam a obsahu nasej starej viery. Chcem zdoraznit, ze vobec pritom nemusi ist o absolutne presne, exaktne znenia jej obsahu ci dokonale technicke vysvetlenie ci vyjadrenie kazdeho jedneho textu, myslienky ci inej zalezitosti s nou suvisiacou. To ani nie je mozne, ale ani potrebne. To podstatne je predsa aj tak rozumu nepristupne, ociam nevidtitelne, jazyku nevyslovitelne, zmyslom nepostihnutelne... A predsa si najde cestu ako sa nas dotknut, ako nas oslovit, ako naplnit poznanim ci pocitom, ktory nie je mozne definovat ani efektivne zdielat ci sprostredkovat druhym. Takto beriem aj zapovedu ktoru som citoval a o ktorej nemam najmensiu pochybnost ci uz znela presne tak ako som ju citoval alebo inak, jej obsah obsahuje mudrost a pravdu, ktoru, ked clovek "ponime", (obvzlast v porovnani s citovanymi krestanskymi eqvivalentami) tak pochopi, co tym bolo myslene a preco krestanstvo naopak vtlkalo ludom do hlav ze nebranit sa, nechat sa sklbat a slapat po sebe rovnako ako po svojom rode a zemi je spravne, lebo je to "panova vola" a on predsa najlepsie vie, co robi a ak to vsetko za zivota vydrzite, tak po smrti mate vstupenku do neba istu. Taktiez vobec nerozumiem, ako si aj s inymi pod tebou vydedukovali, ze citovana zapoveda "Neodpovedat na zlo dobrom" znamena odpovedat zlom, ci pachat zlo alebo nejaku pomstu - tomu vobec nerozumiem a vychadza mi to tak, ze ste to vobec nepochopili, alebo ze fungujete v systeme ciernobieleho sveta (co sa mi nezda)... Je vari napriklad to, ked vam pridu znasilnit zenu, ukradnut deti a znicit vas domov a vy ich este pred tym, nez to stihnu vykonat v obrane zabijete, odpovedanie zlom na zlo? ... to predsa ani nahodou nie...

Přidat nový příspěvek