Re: Re: Re: Re: Jen tak dále

Daniela I. | 02.01.2013

Keď sa Putin v r. 2000 stal prezidentom, tak ma napadlo, že toto je človek, ktorý dokáže robiť "divy" v tom pozitívnom zmysle.
Keď v r. 2003 tvrdo klepol Chodorkovskému a spol. po prstoch bez ohľadu na zahraničnú mienku, v duchu som ho popoháňala, aby klepal aj po ďalších. Ale to sa ozývala len moja dychtivosť a netrpezlivosť. Neskôr som si uvedomila, že to tak friško, akú mám predstavu, jednoducho nejde. Po spitine Boriskovi zdedil totálne vo všetkých oblastiach rozvrátenú a zdevastovanú krajinu a za chrbtom mu dýchali parazitické príchlipky, ktoré by rozkradli aj stoličky, na ktorých sedia a za akúkoľvek západniarsku prebendu zapredali aj svoju rodnú mať.
Chcelo to čas, dobrú stratégiu a spoľahlivých ľudí v blízkom okolí, na ktorých by sa mohol spoľahnúť, keď pôjde ozaj do tuhého.

Osobne si myslím, že zákon D. Jakovleva, aj keď nie pod týmto označením, bol v rámci stratégie pripravený už skôr a paradoxne, Emeričania vytvorili príležitosť na jeho rýchle prijatie. Ура!!!

Pokiaľ ide o Afganistan, Rusi majú veľké a trpké skúsenosti z 80-tých rokov min. storočia, veľmi dobre vedia, že túto krajinu nie je možné dobyť a totálne ovládnuť. Vedomý si tejto skutočnosti, nie je Putinovou prioritou riešenie situácie v Afganistane, naopak vytvára priestor - koridor cez Uljanovsk ( čo ja považujem za určitý druh pasce), aby sa Emerika "udržala" v danom regióne, však taký kontingent nejakú tú korunku/doľárik stojí.... a finančne krvácala V tomto súhlasím s Hoxom.
Je to v podstate boj a porážka Emeriky jej vlastnými zbraňami, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá.

Čo sa týka Centrálnej banky RF ... aj to bude čo nevidieť, Fjodorov má pripravené zákony, myslím, že už boli predložené do štátnej dumy.
Čiže, trošku trpezlivosti... "veci" sa hýbu tým správnym smerom... :-)))

Přidat nový příspěvek