Re: Angličtina jako nástroj moci

erddyst | 15.11.2012

Už to tady jednou bylo -ruština - ale opakování je matka moudrosti. A už jednou jsem tady připomínal knižku: Valerij Sinelnikov - "TAJEMNÁ SÍLA SLOVA - Jak působí slovo na náš život" . U nás vyšla v r. 2008, snád se ještě dá sehnat... Je tam zpomenuto pár zajímavosti, včetně těch tady.
Je tam i zmíňka o Puškinovy a jeho Písni o pluku Igorovu - v jeho orig. textu a rukopisu je zašifrovováno spousta tajných informací volchvů. Jen tak mimochodem, je napsám jako souvyslý text (bez mezer ... na jednom vekém kusu papíru) a člověk znalý a oprávněný v něm dokáže číst všemi směry). Zhořel při požárů Moskvy - i když Napoleon o něj měl obrovský zájem ... Ale v té knize je spomináno že .... (zachranila se kopie ???)

A k tomu "OM" - máš 100% pravdu. K když začali s "likvidaci" ruštiny tak z ni vyřadili bukvy-zvuky které podporovali rezonanci mozku a jeho napojení na vyšší sféry .... A pak pokračovali v dalším okleštování - zjednodušování. Ten proces a snahy trvají dodnes, i za současných vládců. Včetně dalších "vyslepšení" ve škoství.

Přidat nový příspěvek