Re: Chvalyhodne

Hibern | 16.10.2012

Borky, ďakujem za ocenenie i kritické pripomienky, možno súhlasiť. Čo sa toho talentu týka, nie som si tým až taký istý a keď, tak musím parafrázovať slova klasika, že to dobré vo mne je zásluha samotného zdroja života a skôr to opačné je moje vlastné. Každopádne napísať podobnú úvahu je len následok inšpirácie a nie úmyselný či profesionálny akt, ktorý by som bol schopný vyprodukovať na počkanie či na objednávku.
Pokiaľ Ťa zaujímajú názory širšieho a názorovo pestrejšieho publika, ktoré si servítku pred ústa nekladie, môžeš pozrieť na dolezite.sk, kde je to tiež uverejnené.

S Tvojím návrhom vlastizrady úplne a bezo zvyšku súhlasím ale čo sa týka preberania metód protivníka, bol by som maximálne opatrný. Mohlo by sa stať, že sa časom úplne zmeníme na nich samotných, ako nám ukazujú rôzne a mnohé príklady z minulosti.
Osobne taktiež pochybujem o forme demonštrácií ako boja s neporiadkom a zvrhlosťou vládnucej kliky a prikláňam sa skôr ku metóde osobného boja formou bojkotu systému a občianskou neposlušnosťou. (Vláda, ktorá zradila záujmy ľudí, nemá právo na ďalšiu existenciu a môže byť ľudom odstránená aj za cenu porušenia platných zákonov.) Čo ale zdôrazňujem neustále, je potreba nedať sa zviesť na cestu násilia. Staré spôsoby považujem za prekonané a je nutné zakladať novú budúcnosť od samotného začiatku (t.j. od prítomnosti) vyššími princípmi, bez pomsty a nekrvavo.

Ak by si sám uznal za vhodné použiť a upraviť "Zhrnutie" pre širšie potreby, kľudne urob patričné zmeny a použi podľa vlastných predstáv:)

Přidat nový příspěvek