Chvalyhodne

borky77 | 16.10.2012

Hibern, Tvoj text je velmi dobre sformulovany. Ked si vsak predstavim, ze by si ho transformoval na recnicky prispevok, ktory by mohol byt predneseny 17 novembra, urcite by som z neho vypustil zmienku o Stalinovi a funkciu a samotny pojem "diktator". Tiez jeho otvorene nasmerovanie na rusku pomoc je pre bezneho, medialne zmasirovaneho slovaka velmi tazko akceptovatelné. Je mi jasne, ze text je urceny nam z tohto fora (som jeho staly "clen"), ale v tejto forme by nebolo vhodne ho sirit na ine weby, co by si rozhodne zasluzil. Skus ho trochu prepracovat, myslim tym pododsek "Zhrnutie" ako jediny dokument, aby bol stravitelnejsi pre obycajneho spoluobcana a rozsirit ho dalej. Mas totiz talent.

Osobne si myslim, ze sa sedemnasteho nic vyrazneho neudeje, je to vsak sanca na prebudenie ovcanov z letargie, ktoru treba vyuzit, dufam, ze organizatori sa dobre pripravia. Recnici na predoslych protestoch vsak posobili skor rozpacite. To uz sa nenajde nikto, co vie jasne a strucne pripravit a predniest svoj prispevok?
Mozno tiez stoji za zmienku zname pravidlo, ze treba pouzit metody protivnika. Napriklad trochu demagogie by mohlo posluzit viac ako vylucne altruisticke metody posobenia (ci presvedcovania) na ludi. Osobne ju neznasam, ale keby posluzila dobrej veci, preco nie?
Snad by bolo namieste odporucit do planovaneho vyhlasenia na akcii (teda aspon predpokladam, ze nieco podobne sa pripravuje)
zakomponovanie zmienky o pojme VLASTIZRADA, co by mohlo tie nase j-elita trochu prebudit, najlepsie so spatnou platnostou, povedzme, 25 rokov. Vo svojej hluposti, samolubosti a zrejmom pocite nadradenosti a beztrestnosti si asi myslia, ze budu kradnut donekonecna. Treba im "jemne" pripomenut, ze aj opak je mozny!

Přidat nový příspěvek