Re: Možná existuje něco mezi tím

Hibern | 15.10.2012


Všetkým ďakujem za ich slová.
Možno som mal v úvahe viac zdôrazniť význam potreby uvedomenia sa každého jednotlivca v zmysle celoživotného rastu a schopnosti obetovať sa v bežnom živote spoločnosti pre potreby vyššieho celku. Inak povedané, zbavovania sa ego tendencií a dovolenie vyššiemu Ja (tu je pre mnohých kameň úrazu pochopiť, čo to je ego a Ja) aby ono žilo a prejavovalo sa a nie strojové a naprogramované ego. A čo sa 5. kolóny týka, osobne som LEN za humánnu elimináciu (najmä prostredníctvom osvety a celostného vzdelávania a neskôr by sa malo dať už problému zväčša predchádzať), to som tam aj uviedol, a žiadne fyzické násilie nepodporujem. Samozrejme, a tohoto som sa aj dotkol v iných príspevkoch, neviem ako by sa riešila otázka "nepresvedčiteľných", keď samotné naše zdroje na tejto stránke popisujúce minulosť hovoria o násilí a likvidácii, na čo som reagoval zásadným odmietaním takého postupu - a ak by to bola pravda, potom práve následky takéhoto jednania môžeme aj my v súčasnosti "žať". (Potom ostáva už len tá transformácia a následné oddelenie zrna od pliev. Mimochodom, ak by toto malo byť reálne, uvažovali ste nad tým, že môžu byť oddelené aj naše rodiny?)

V tomto zmysle chápem onu diktatúru, kde aj samotní diktátor(i) sú zahrnutí v hore uvedenom koncepte. V žiadnom prípade nemyslím na klasických a historických Caesarov či Hitlerov ale plnohodnotnú osvietenú diktatúru, ktorú by sme ako Slovania (a o tom ani najmenej nepochybujem) dokázali naštartovať najmä vďaka našej genetickej výbave ale aj skúsenostiach z minula. A ak nemáme (mimoruskí Slovania) zahynúť v chápadlách medzinárodnej chobotnice, čo najužšia orientácia na Rusko je životne nevyhnutná.

Radomír vďaka za link, bohužiaľ po minulomesačnom probléme s poskytovateľom netu a vypovedaní zmluvy sa momentálne pripájam len cez obmedzené USB zariadenie vhodné len na čítanie. A ako naschvál dávate teraz všetci množstvo odkazov práve na videá:(

Přidat nový příspěvek