Re: Re: Re: Re: pro Hibern

Hibern | 14.10.2012



Keď hovorím o jóge, tak v mojom prípade to ani predpisová jóga nie je, nakoľko som už pred mnohými rokmi upustil od cvičenia podľa knižky a mám vlastný súbor (cca 40 min.), ktorý mi vynikajúco pomáha na "dobitie batérií" a z pohľadu klasickej náuky sa jedná o prípravné cviky na uvolnenie končatín a chrbtice, a až potom nasledujú samotné jogové ásany. Tieto (niektoré) prípravné cviky vlastne prebral aj moderný strečing. Samozrejme pár polôh ostalo aj klasických, napr. stoj na hlave alebo kobra.

Možno som tu už písal, že som asi po 3 rokoch cvičenia zaznamenal niečo ako spontánne tancovanie alebo tajči-nikdy som sa neučil ani jedno ani druhé, pripomína to pohyby baletu a cvičení, čo robia Číňania v parkoch. Neviem čo spôsobuje tieto pohyby lebo sú samovoľné, najzreteľnejšie tie impulzy pociťujem pri fyzickom vyčerpaní, každopádne opäť asi po 40 minútach tohto "tanca" je únava preč. Osobne predpokladám, že je to prejav tzv. "vnútorného lekára", ktorého máme mať každý v sebe, (vyššie Ja?).

Ani pri jednej z týchto aktivít nepredpokladám spoluprácu s netelesným bytosťami, či ich ovplyvňovanie, hoci teoreticky nemožno vylúčiť, že v dobe fyzického a psychického uvolnenia sa niekto "zvonku" napojiť môže. Ale to by potom človek nemohol robiť vôbec nič v obave aby ho neovplyvnil nejaký astrál, a narážame tu na starodávnu zásadnú (zenovú) otázku (aj tu spomenutú), treba alebo netreba niečo robiť aby človek dosiahol cieľ? (Povedané zjednodušene).

V samotnej podstate problému tu ide o to, že nemáme žiadnu možnosť overenia našich snáh a pochybností, nikto nám nemôže "kvalifikovane" pomôcť, Bohovia sú mimo kvôli Svarogovej noci, guruovia sú poväčšinou šarlatáni a na starých Poslov už neverí prakticky nikto (a bola by preto vhodná doba na update, vylepšenie a aktualizáciu všetkých učení ale nebudem sa (niko)Mu starať do jeho roboty). V náukach sa vraví, že pokiaľ je zámer a snaha adepta úprimná a vytrvalá, nájde (buď) vhodného učiteĺa a aj dosiahne svoj cieľ. A ten učiteľ nemusí ani byť dokonalý, dokonca to môže vraj byť aj podvodník. Vždy ide len o človeka a úprimnosť jeho presvedčenia.

Přidat nový příspěvek