Re: pro Andreje

Radomír | 13.10.2012

Proč se omlouváš? Je přeci dobře, že píšeš, reaguješ. :)
Ano, Paprsek to napsala výstižně a pokud by takového "lesa" bylo víc (nemám rád slovo "ukotvený", nechci ho používat), byl by svět hned lepším místem k žití.
Andreji, teď ale budu psát dost skepticky, prosím, neber to osobně. Spíš ti to má objasnit právě můj skeptický postoj.
Já znám několik lidí, kteří budou používat stejná slova, jako ty. O lásce, ukotvení, srdeční čakře, srdci, kráse, něze. Sami se za takto pokročilé vydávají. Pravidelně jezdí na různá ta "duchovní setkávání a semináře". Jenže pak... pak nevěřícně sleduješ, že jsou schopni stát frontu na párek a kafe zadarmo, dokonce se tam i pohádat... Vidíš je, jak "bojují" s nákupními košíky a cpou do nich haldy a haldy "ve slevě". Nebo o své vlastní matce s ledovým klidem pronesou, že by bylo lepší, kdyby už "odešla", protože už skoro nevidí, je hluchá a chodí jentaktak, je jí už přes vosumdesát, svý si užila a takovej život už stejně nemá cenu, ještě nám zapálí barák... a na ty její místnosti už máme nájemce, nabídnul slušnou cenu a my prachy potřebujem...
Chápeš, co chci říct? Žít v pravdě a lásce - nebo jak ty říkáš - s otevřeným srdce - to je životní styl, o kterém svědčí ne slova, ale veškeré činy. A já se obávám, že moc lidí končí jen u slov nebo u "meditací". Moc bych chtěl věřit tomu, že lidstvo se po letech duchovního boomu zvedá a lepší, možná to tak je, nevím, možná jsem slepý... Zatím to však okolo sebe moc nevidím.
Srdečně tě zdravím.. :)

Přidat nový příspěvek