Re: Re: Re: moje poznámky

Hibern | 12.10.2012



Ako človek dlhoročne cvičiaci jógu a (zriedkavo) 5 Tibeťanov (pomerne ale nedisciplinovaný), by som poprosil o bližšie vysvetlenie tých obáv, čo spomína Paprsek ako aj Andrejovej prvej vety v jeho príspevku. Doba temna bola predsa vtedy tak ako je aj dnes, si myslím? Naviac týmito cvičeniami sa neprevádza ani adorácia nejakých netelesných bytostí ani ich v(y)zývanie a podľa mojej mienky ide len a len práce s vlastnými energiami a odstraňovanie blokácií.
Možno iná situácia nastáva v prípade meditácií podľa vzoru východných nábožienstiev ale aj tieto môžu byť rôzne podľa školy alebo autora.

V minulosti som zaznamenal po asi pol ročnom absolvovaní meditácií školy Kagjupa (dánsky Láma Ole Nydahl) silné mystické odozvy, čo sa mi síce páčilo a priťahovalo, ale nevedel si mnohé vysvetliť a z finančných dôvodov som ďalšie návštevy tejto školy v krajskom meste musel prerušiť. V bežnom živote robím jednobodové zameranie napr. na dych alebo čakru. V každom prípade môžem po 25 rokoch skonštatovať, že vďaka takýmto cvičeniam zaznamenávam ako efekt telesného a psychického odpočinku bezprostredne po cvičení tak aj dlhodobý vplyv na celkový tonus, pocit a kvalitu života. V žiadnom prípade mi táto činnosť ale neprináša žiadne výhody ani zisky materiálneho či iného druhu.

Tak sem s tým, ako a čím sa vystavujem (prípadnému a akému) nebezpečiu? :)

Přidat nový příspěvek