Re: hoxovi

swarg | 13.08.2012

si nebol schopný pochopiť ani toľko, že Paul Warburg.."
- "dusan" nikde Warburga nezmíni"

Táto diskusia mala viac ako dve strany a v jednej z dusanových reakcii je priama reakcia na môj citát Paula Warburga, že je tam chybička krásy a že USA svetovládu nedosiahnu a na to bola moja priama reakcia, ak máš možnosť tak si to over, lebo ja sklerózou netrpím...

"ja som bol tiež odporcom socika, bol som štrngať, volil som kdh a sns"

dnešné priania starého socíka a centrálneho plánovania, predchádzajúce štrnganie je u mňa blúznenie zvlášť na dnešnú realitu minimálne v súvislosti s dnešnými medzinárodnými záväzkami tak SR ako aj ČR a to je prioritný problém, ako aj menová neschopnosť prijímať ekonomické opatrenia v prospech SR (ECB+strata vlastnej meny) a naopak, nutnosť plniť si akési nanútené povinnosti od Bruselu a EÚ.

Konfrontačný tón je skôr otázkou celého článku SOCIALIZMUS vs. KAPITALIZMUS. Moje upozornenie a upresnenie bolo, že kapitalizmus v jeho pravom slova zmysle nie je dnes už nikde na svete a vo všetkých prípadoch sa jedná o centrálne riadené ekonomiky skrz menovú politiku centrálnych bánk a vlád. Dnes skôr prebieha menová vojna, čo už priznáva aj mainstream, príkladom je napríklad Irán a odstrihnutie od SWIFT, inflačná politika ECB, FEDu a pod. A toto má veľmi ďaleko do reálneho kapitalizmu, kde nie je možné vytvárať FIAT menu z luftu, umelo (centrálne) znižovať úrokové miery, dlhopisové bubliny a nakupovať toxické dlhopisy na sekundárnych trhoch centrálnou bankou v USA priamo od vlády. Takže k ekonomike treba pristupovať so znalosťou, kde sa problém nachádza a kto ho spôsobuje, pretože v socializme bolo navonok tiež všetko super, ale s našou menou napr. si mohol behať akurát tak po RVHP a to bolo všetko, pritom národy v RVHP mali na oveľa viac. Aparátčici to trestuhodne pustili a následne privatizovali, rozumej rozkradli, preto tvrdím, že ak by tu dnes chcel niekto inštalovať socializmus, tak by to bolo zas cez tých istých ktorí ho po dohode so západnou oligarchiou pustili aby sa následne stali východnou oligarchiou, podobne ako komunisticky pohlavári v Číne tzv. liberalizáciou trhu. Treba si tiež všimnúť napr. Chavezové znárodňvanie vo Venezuele. Kto z toho prioritne profit? Tak napríklad v ropnom priemysle Čína a pod. Takže o ľudí nejde a nešlo ani v jednom z týchto centralistických systémov. A že tento zbastardený sociofašizmus alebo korporativizmus ďalej neudrží súčasné zriadenie v EÚ uznávam a chápem, ale upozorňujem, že elity nám socializmus ako si ho tu veľa ľudí predstavuje neumožní, o tom som presvedčený, ja sa skôr obávam, že takýmto spôsobom si svoje pozície len posilní. Stačí si všimnúť aké majú korporácie postavenie v štáte a Bruseli a ako sa zároveň štáty zbavili svojich v práv v prospech Bruseli v ktorých rozhodujú nikým nevolené komisie presne podľa vzoru ZSSR a politbyra. Takže by som pouvažoval či skôr niekto druhý nehrá do tých karát...






Přidat nový příspěvek