Re: Re: Re: Dík

Karla | 26.06.2012

Kterápak cesta to je??
Co je skutečnost? Co je pravda? Je krize? Není krize? Otepluje se Země z podnětu činnosti lidí či nikoliv? Otepluje se vůbec či naopak se nakonec ukáže, že se ochlazuje? Je kapitalizmus nejlepší ze všeho? Je demokracie lepší než cokoliv jiného, co bylo? Je dobře, že všichni mohou rozhodovat o všem? Proč nemůžeme rozhodovat sami úplně, ale úplně o všem, když to víme lépe než ti, které jsme si volili?
Ty mlč, já to přece vím lépe než ty! Ne, to já to vím lépe než ty, protože ty nemáš informace, co já! Každý, kdo má přehled, ví, že vše je přece dílem konspirace! To přece musíš vědět, že vše je dílem podvodu! Žijeme ve spárech těch, co to učinili schválně, aby se sami měli lépe! Jsme omámeni chemickými látkami! Jíme to, co bychom jíst neměli, a nejíme to, co bychom jíst měli! Neměli bychom vůbec jíst, to je prostě nejlepší! Naopak, máme jíst úplně všechno a hodně, ty blázínku, jen to máme jíst s láskou, pak to neuškodí! Co ty víš, člověče, o světě, když nevíš, co je mayský kalendář!
A bude konec? Ne, bude to začátek! Přiletí letadlo a vysype nám na hlavu mimozemšťany, a nakonec tu přece jen přistanou jen chemické látky ze vzdálených souhvězdí, aby nás zachránily! Nebo je to obráceně? Ne, ti přiletí jen proto, aby nás zotročili!
Máme se dobře! Máme se špatně! Je nejlepší doba, jaká vůbec může být! Je nejhorší doba ze všech dob, co kdy byly! Bude líp! Bude hůř!
Všechno je zfalšované! To je pravda, ale nyní už dobře víme, co všechno bylo dříve zfalšované ještě víc! Vy lžete! Ne, to vy lžete, ne my! My nelžeme, my říkáme pravdu! Vy si jen myslíte, že říkáte pravdu, ale je to lež. To je lež, že je to lež! My to víme líp, proto nás nemůže urazit vaše mínění, které jen ukazuje prázdnotu vaší lebeční dutiny. Vy mě urážíte, protože z vás mluví uražená ješitnost! Ne, to z vás mluví vaše uražená ješitnost, protože se vás dotklo, že já vše vidím z vyššího nadhledu, kdežto vy ne!“
Mám dojem, že tahle cesta posuzování nám odebírá spoustu energie.

Přidat nový příspěvek