složení potravin

Jaroslav Zeman | 29.01.2014

Vážený rozhořčený milovníku utopenců,
taky se mi nelíbí, že se potraviny v ČR šidí a že nám tady nabízejí místo jídla odpad. Nicméně! - Jeden nejmenovaný finanční ředitel jednoho nejmenovaného velkovýrobce uzenin mi vysvětlil to, co je dávno veřejným tajemstvím. Maloobchodní řetězec jako Tesco, Hypernova, Penny, atd. (či JIMI provozované "česky znějící" uzeninové koutky jako Novák, Procházka a podobně) vyhlásí výběrové řízení na dodavatele produktu. Do puntíku přesně si řetězec zadá SLOŽENÍ A MAXIMÁLNÍ CENU. Když velkovýrobci chtějí prodávat, logicky hledají odbyt v maloobchodních řetězcích. Tím pádem vyrábějí sračky na zakázku. Proč? Protože tady je nepoměrně větší množství koncových zákazníků - spotřebitelů, kteří místo na složení a chuť potravin koukají primárně a jen a pouze na jejich cenu. Přece nebudu kupovat šunku od kosti za 200, když mají prima šunkový salám za 69 kilo! Bohužel, tímto radarem se řídí maloobchodní řetězce a následně tedy velkovýrobci. Na vině jsou politici a vlády devadesátých let, které dopustily zrušení přísných potravinářskýcj norem. Jména se dají dohledat a tam byste měl směřovat své rozhořčení. Ne na nějakého Pepika, který v pozici výrobního ředitele rozhodne o tom, že budou vyrábět utopence z odpadu místo ze špekáčků. A pokud tak, jako já, jíte raději kvalitní a skutečně poctivé potraviny, holt vám, stejně jako mně nezbyde nic jiného, než bojkotovat = nekupovat sračky a nakupovat od poctivých malovýrobců. Až budete např. v Humpolci, kupte si na rohu náměstí párek v malých uzeninách. Je vyráběný na Humpolecké školní farmě. Až budete v Uhlířských Janovicích, kupte u Klepiše. Až budete v Kolíně, kupte u Kasardy. Až budete u sebe doma, zeptejte se na kvalitního místního řezníka a uzenáře. A věřte, že to bude lépe investovaný čas a energie, než na vámi sepsaný traktát, který si nikdy nikdo z Kosteleckých uzenin za A) nepřečte a za B) i kdyby, pod tlakem maloobchodních řetězců (potažmo většinového přízemního spotřebitele) stejně výrobní postup utopenců nezmění.

Přidat nový příspěvek