Re: Budu se opakovat

Hox | 22.04.2012

Ohledně kultu osobnosti Stalina, nabídnu ti pár faktů, tenhle výzkum udělal J.Muchin, je to v knize "Ubijcy Stalina", strana 4-5. Srovnal obsah vojenského časopisu "Krasnoarmejec" z let 43-44 s obsahem 3. svazku "Istorija Velikoj Otěčestvennoj vojny.." z roku 64, která popisuje tytéž roky. V "Krasnoarmejci" je Stalin vyobrazen na jediné fotce z celkového počtu 1200 fotek v roce 43 a v roce 44 je na 3 fotkách z podobného počtu, V "Historii.." je na jedné ze 148 fotek, kde je společně s Churchillem a Rooseveltem... a na 7 fotkách z 148 je zobrazen "hlavní bojovník s kultem osobnosti" Chruščov:
"... A na 7 iz etich 148 fotografij i risunkov izobražen glavnyj borec s kul'tom ličnosti, skromnyj člen Vojennogo soveta fronta v tě gody, geněral-lejtěnant N.S. Chruščev. Vot vam i ottěpel', vot vam i bor'ba s kul'tom ličnosti!"

S Kurejkou je to taky jinak. Planina Putorana a konkrétně Kurejka je pro tamní šamany posvátné místo, říkají jí "řeka mrtvých". Stalin si Kurejku vybral sám. Když tam byl, jezdil podle Menjajlova každý den "jako do práce" za nějakým šamanem učit se. To se samozřejmě dokázat nedá, ale co je faktem je věc, že když tam dorazil, sjeli se za ním sami od sebe šamani ze širokého okolí, někteří za ním jeli až tisíce kilometrů, sjelo se jich tam kolem 300. Pozdější sovětská propaganda tu událost uvádí s nějakým nesmyslným komentářem jako "místní domorodci si jedou ke Stalinovi pro radu, jak organizovat to a to"...

>Nebylo možné vykonat popravu bez jeho osobního souhlasu
Bezpochyby rozsudky podepisoval, ale nemohl osobně podepsat rozsudky milionům lidí. To jednoduše nemohl fyzicky zvládnout, ani zlomek toho, i kdyby nedělal nic jiného. Sidorovovi zabili bolševici-trockisté otce a děda v letech 30-31 při kolektivizaci a říká asi toto: -hlavní "zločin" Stalina bylo to, že byl příliš měkký. Namísto aby trockisty hromadně postavil "k stěnke" jak bylo třeba, zabýval se jimi po jednotlivých případech.

Přidat nový příspěvek