Budu se opakovat

Radomír | 22.04.2012

Napíšu tu znovu svůj názor a také požádám o maximální střízlivost v hodnocení osoby Stalina.
Nechtěl bych nikdy, aby se stalinská éra vrátlila. Takový svět bych bych nikomu nepřál. Doba vymývání mozků tou jedinou "správnou" ideologií, kde jsou trestná nejen slova, ale dokonce i myšlenky.
Body v článku uvedené (a barevně označené) jsou pravda. Ne už tak to okolo. Odmítám vidět Stalina jako nějakého zasvěcence, vychovaného žreci nebo volchvy. Byl totiž stíhán za své brutální činy už za carského Ruska.
1902 - poslán na Sibiř za loupežnou vraždu
1906 - znovu ve vazbě, brzy propuštěn, podezření na podepsání konfidentství s carskou policií
1907 - velké loupežné přepadení s cílem opatřit peníze na politické ambice, víc jak 50 mrtvých, kteří s "věcí" neměli co společného
1908 - zatčen, daří se mu "nevysvětlitelně" z vazby utíkat
1913 - zatčen a umístěn na Sibiři ve stanici Kurejka, což bylo místo pro nejhorší zločince
1917 - po revoluci a pádu carského Ruska se teprve vrací do Moskvy

Nezlobte se, nemohu sdílet "nadšení Stalinem", poplival bych tím památků svých předků. Na svou "obranu" toho moc nemám, tžko dokazovat něco tak rozporuplného. Nabízím jen k zamyšlení:
Kult osobnosti si Stalin pěstoval vědomě a nejde mi to dohromady s nějakou "světlostí". Stejně tak podepisoval své rozkazy k popravám, takže neplatí, že o nich nevěděl. Nebylo možné vykonat popravu bez jeho osobního souhlasu. Hájit Stalina tím, že "to nedělal osobně" je jako hájit Hitlera, že osobně nezabíjel. Jako zasvěcenec by se také nemohl chovat k přírodě tak, jak se choval a jak velela jeho ideologie. Ono pověstné "poručíme větru dešti" je z jeho éry.

Přidat nový příspěvek