...

jardob | 16.03.2013

Množstvom teorii mozno cloveka zneistit pripadne znechutit ci odradit, ale tyka sa to prevazne ludi ktori hladaju alternativu viery, nieco comu by mohli verit, obdivovat, byt na to hrdy. Avsak cloveka hladajuceho pravdu takato vec nemoze odradit. Ten je vdacny za kazdy kusok skladacky. Je to mravencia praca, ako u archeologov - kym poskladaju cely "artefakt" musia preosiat tony "hliny". A ziadny najdeny artefakt nie je v sterilnej a cistej podobe, bol taky v dobe ked sa pouzival a moze taky byt po vycisteni a vypreparovani. Chcel by som tiez pripomenut fakt ze v svete v ktorom zijeme je nesmierne malo veci ktore su 100 percentne iste. Vravi sa ze ista je len smrt fyzickeho tela, co moze byt pravda. Ja pridavam ze pravda je aj to z filozofickeho pohladu ze "Nic nemozno na 100 percent potvrdit" a "Nic nemozno na 100 percent popriet". Skratka ze neexistuje na svete stopercentna teza, nazor, tvrdenie. Clovek nie je tvorcom vesmiru, ani jeho architektom a iba arogantny clovek moze tvrdit ze ma v niecom na sto percent pravdu a ze ina moznost neexistuje! No aj ked sa nasa istota vo veciach pohybuje medzi 1-99 percentami, ako ludia sa potrebujeme motivovat, a posuvat nasu mysel dalej a je to aj vasen ktora nas zenie vpred, co je dobre:-). Tiez si myslim ze ak sa clovek tvrdosijne drzi stale tej istej paradigmy a neskusa obcas mysliet nestandartne, neortodoxne, jeho mentalny rast moze stagnovat. Vzdy je moznost ze vsetko je alebo bolo inak a preto skusat pozerat sa na veci z roznych uhlov moze priniest cloveky nove poznanie, napady, inspiraciu. Niekedy aj objavovat "objavene" nemusi byt zbytocna praca, ale moze objavit nieco prehliadnute, pripadne prelomove. Vela citat neznamena vela nazorov automaticky prijimat za svoje, ale vela si rozkladat na velke pracovne platno a divat sa z perspektivy na criepky skladacky, na obraz aky mozu tie criepky vytvarat aj napriek tej kope balastu v ktorej lezia... Prajem vsetko dobre a vela zdaru vsetkym hladacom pravdy:-)

Přidat nový příspěvek